Speed dating ohlasy - rychlé rande zkušenosti

15.6. 2024 Atmosféra na speed datingu byla příjemná a opravdu nenucená

Nedávno jsem se zúčastnil seznamovací akce v Brně. Setkání probíhalo v příjemném salónku, každý dostal při příchodu poukázku na nápoj a šel si ho vyzvednout na bar. Atmosféra byla příjemná a opravdu nenucená, proti očekávání jsem pokecal i s několika kolegy, a pak už jsme se začali přesunovat u stolečků a dělat si poznámky. Jak už psalo plno jiných účastníků, s někým by si člověk povídal rád déle, většinou byl ale limit tak akorát, aby si bylo co říct a nenastalo trapné ticho.

Atmosféra na speed datingu byla příjemná a opravdu nenucená

Jen u jedné dámy jsme si takřka okamžitě řekli, že my dva se k sobě nehodíme. Ale jestli můžu poradit dámám, tak i když taky hledáme tu jedinou pravou lásku do konce života a doufáme, že už to třeba konečně vyjde, tak, když se dáma ze startu zeptá, jestli se chci oženit, že ona hledá manžela a společnou domácnost - tak tento dotaz je fakt poněkud předčasný. Alespoň na mne to působilo dojmem, že cílem je vdát se za kohokoliv a nejlépe zítra. Ale i tak oceňuji upřímnost, taky jsem byl upřímný a říkal jen to, co si doopravdy myslím a co bych vlastně chtěl.

Tímto bych chtěl poděkovat za dobře zvládnutou organizaci i výběr prostředí a pokud by to nevyšlo (ale zatím to vypadá, že by mohlo), tak se na tuto akci rád přihlásím znovu.

27.12. 2023 Celkově hodnotím seznamovací akci jako vydařenou

Na žádné takové seznamovací akci jsem nikdy předtím nebyla, nevěděla jsem tedy co čekat. Byla jsem ovšem mile překvapena, slečna organizátora byla velice milá a vše nám skvěle vysvětlila. Poradila nám také jaká témata probrat a kterým se naopak vyhnout.

Seznamovací akce pro třicátníky Na celé speed dating akci se mi líbila anonymita, mohli jsme se představit pouze za pomoci svých přezdívek. Za 5 minut měl člověk možnost dozvědět se pár základních informací a udělal si o protějšku obrázek. Pokud by se chtěl člověk dozvědět více, může se zapojit do konverzace s ostaními účastníky během pauzy uprostřed programu nebo po skončení seznamovacího večera.

Oceňuji také rychlost výsledků, v kterých se dozvíte, zda máte s někým shodu. Dorazili již do 40 minut po akci. Celkově hodnotím seznamovací akci jako vydařenou a doporučuji ji nejen těm, kteří si chtějí najít partnera či partnerku, ale třeba i jen dalšího kamaráda se kterým zajdou na pivo.

3.10. 2023 S jednim pánem se již pět měsíců vídáme

Návštěvu této rychlé seznamky jsem obdržela jako dárek od dcery. Musela mne ale douho přemlouvat. V naší generaci jsme se takto neseznamovali. Poprvé jsem byla opravdu velmi nervózní, rozpačitá asi i zakřiknutá. Nic z toho nebylo. Na radu dcery jsem to však nevzdala a šla jsem na další akce.

S jednim pánem se již pět měsíců vídáme

Kartičku na uvítací nápoj jsem tentokráte již místo džusu vyměnila za skleničku vína, které mají v kavárně opravdu dobré. Byla jsem více uvolněná a hovory jsem si jiz více užívala.

Bylo to moc fajn, pokaždé spousta nových tváří. A když jsem někdy narazila na stejného pána, vnímala jsem to jako druhou šanci... možnost se lépe poznat. Bylo to moc fajn, všichni velmi příjemní. Obě slečny uvaděčky byly opravdu velmi příjemné, ochotné, vše vždy skvěle vysvětlili. Art kavárna i Nyx hotel jsou velmi krásná a příjemná mista.

To nejlepší nakonec. S jednim pánem se již pět měsíců vídáme a jsem velmi šťastná!!! Nevěřila jsem, že se mi to ješte podaří.

Jsem velmi ráda Zuzanko, že jsi mne přemluvila. Doporučuji všem zkusit. Skutečně není z čeho mít obavy, je to jen povídání s lidmi, co se také chtějí seznámit. Možná to nevyjde na poprvé, ale tak to v životě chodí. Je opravdu skvěle, že někdo takové akce pořádá i pro nás starší.

21.05. 2023 Celá seznamovací akce získává nádech jakési kulturní události

Seznamovací akce od agentury Rande Motýl jsem se zúčastnila již dvakrát. Akce pokaždé probíhaly v Brně v místním baru. Před začátkem první akce jsem měla obavy z trapnosti celé situace. Nevěděla jsem, co od akce tohoto druhu očekávat. Musím ale říct, že se mé obavy brzy rozplynuly a vše bylo profesionálně zvládnuto.

Celá seznamovací akce získává nádech jakési kulturní událostiNa celé události se mi líbí naprostá anonymita, kdy se člověk může představit svou přezdívkou, nebo klidně i svým jménem, ale jen pokud on sám chce. Také oceňuji 5 minutový interval, v některých případech se 5 minut zdálo hodně, v některých zase málo. Pokud člověk chce v povídání pokračovat, může si pak domluvit další schůzku.

Celkově hodnotím speed dating akci jako velice povedenou a profesionálně zvládnutou. Také jako žena oceňuji jisté dekorum, kdy je například účastníkům akce před konáním doporučeno, aby se vhodně oblékli. Celá seznamovací akce tedy získává nádech jakési kulturní události, což v dnešní době pokleslé kultury randění velice oceňuji

13.03. 2023 Kamarádka si našla na speed datingu dlohodobého partnera

Na speed dating přes Rande Motýl mě nadchla kamarádka, která si již na druhý pokus našla dlouhodobého partnera a byla nadmíru spokojená. Řekla jsem si tedy "proč ne?" a přihlásila jsem se. Termín jsem musela hned zaplatit, jinak jsem věděla, že vycouvám. Je potřeba říct, že jsem byla extrémně nervózní a do poslední chvíle jsem měla zaječí úmysly.

Kamarádka si našla na speed datingu dlohodobého partnera.

Přestože jsem se i po příchodu do podniku třásla jak malá holka, trochu klidu jsem dostala od příjemné paní, která měla akci na povel, a pomohl také welcome drink. Celkově byla v podniku příjemná atmosféra. Každé rande mě mile překvapilo, poznala jsem spoustu zajímavých protějšků za opravdu krátký čas, a přestože nějaké sympatie nebyly oboustranné, celá zkušenost mě upřímně bavila. Rozhodně mohu doporučit speed dating jako zajímavou a efektivní formu seznámení v moderní době a moc se těším na další termín akce.

15.01. 2023 Trochu jsem to podcenil, příště odvážněji

Poprvé jsem zkusil speed dating s Rande Motýl. Dorazil jsem jako první a vyzvedl si papíry na poznámky a kroužkování. Při čekání než všichni dorazí jsem samozřejmě cítil trochu nervozitu, naštěstí s sebou nosím v mobilu knížky, takže to uplynulo rychle. Plus, pořadatelka napětí rozptýlila několika milými, vtipnými slovy.

Celkově mě celý seznamovací večer příjemně překvapil. Dámy u všech stolečků působily sympaticky, čas vždy utekl až příliš rychle. U dvou mi přišlo, že bychom mohli být kompatibilní skrze zájmy a přístup k životu, tudíž jsem je zakroužkoval bez váhání, zároveň se mi velice líbily. U dalších jsem to zvažoval, ale nakonec to nechal být.

Speed dating příště odvážnějiKdyž seznamování skončilo a já odevzdal desky, věděl jsem, že další pokračování večera je na nás, že můžu k někomu přisednout a pokračovat v rozhovoru. Instinktivně jsem však nabral směr ke dveřím a v hlavě jsem chroustal dojmy z večera. To, zdali se vrátit, snažit se o některý z objektů mého zájmu, o oba, nebo být jen sociální, či dokonce bavit a "stmelovat partu", ať se lidé dají více do řeči a poznají se. Něco maličko mi v tom chybělo, snad nějaká snaha i druhé strany. Nakonec jsem nechal, ať to rozhodnou ty první dojmy z pěti minut. Došel jsem do své oblíbené restaurace, dal si pozdní večeři a možná za 15 minut mi přišel email, že u mě nedošlo k žádné shodě.

Naplno jsem si uvědomil, že jsem to trošku podcenil. Že je to krátká doba a že pro druhou stranu nemusí být až tak zábavné X-krát za večer opakovat svoje zájmy a jiné, vcelku základní informace. Že jsem, snad z nějakého podvědomého strachu moc nepustil ven svou osobnost a že já jsem přece jen víc než jen zájmy, pár dobrých fotek z cest a chuť žít. Dám tomu ještě jeden pokus a příště to zkusím trošku jinak, odvážněji.

21.11. 2022 Oproti konkurenci se na Rande Motýl sešel nadprůměrný počet lidí

Neměl jsem dopředu přehnaná očekávání, ale speed dating akce byla zorganizována profesionálně. Oproti konkurenci se na Rande Motýl sešel nadprůměrný počet lidí, co se chtěli seznámit. Bylo také vidět, že to všechny na místě baví a konverzace probíhala příjemně. Roli asi samozřejmě hraje to, že to je placená služba.

Oproti konkurenci se na Rande Motýl sešel nadprůměrný počet lidí.

Člověk by také čekal, že na seznamovací akci budou jen samí introverti, ale bylo to spíše naopak, což hodnotím osobně pozitivně. Líbilo se mi také zvolené prostředí, nebyla to žádná neintimní kavárna. Vyhodnocení ze speed dating akce je velmi rychlé, takže máte dobře v paměti protějšky se kterými jste se shodli.

5 minut na rozhovory uběhne opravdu jako voda a seznamovací akce celkově není nijak časově vyčerpávající. V dnešní době, kdy lidé ani po Covidu příliš nezměnili návyky se znovu seznamovat na běžných společenských akcích, ale pořád hlavně online, je speed dating určitě osvěžující forma seznámení.

23.07. 2022 Seznamovací akci hodnotím jako vydařenou a rád ji doporučím k vyzkoušení všem

Zúčastnil jsem se speed datingu od společnosti Rande motýl v Brně. V 19 hodin, kdy speed dating akce začínala, byli již všichni přítomni a moderátorka nám vysvětlila základní principy a pěkně shrnula všechna pravidla, která se večera týkaly. Dala také tipy, které témata jsou anebo nejsou k hovoru vhodné. Jako místo akce byl zvolen útulný bar, kde jsme od Rande motýl obdrželi zdarma koktejl.

Po krátkém představení a rozmístění účastníků byla seznamovací akce zahájena a muži se v pravidelných intervalech přesunovali od stolečku ke stolečku. Ženy zůstávaly na svých místech. V celkovém počtu bylo o něco málo více mužů, což však nebylo nijak na škodu a muži měli alespoň více času na zapsání poznámek a dojmů.

Seznamovací akci hodnotím jako vydařenou a rád ji doporučím k vyzkoušení všemBěhem 5 minut se člověk dozvěděl základní informace a trochu podrobností o protějšku. Sympatie se většinou vyjevily hned na začátku, a proto i když 5 minut je velmi málo, většinou tato doba stačila na rozhodnutí, zda chci protějšek znovu vidět nebo ne. I když jsem měl na začátku obavy, o čem si budeme povídat a jak to vše bude probíhat, nakonec se téma hovoru vždy samo našlo a vymezený čas utekl jako voda. Absolvovat tolik rozhovorů se ukázalo jako docela náročné, a i proto jsem uvítal krátkou pauzu uprostřed programu. Byla možnost si více promluvit s ostatními účastníky a trochu lépe se poznat.

Vůbec se nenaplnily moje původní obavy z celé akce a byl jsem příjemně překvapen jak lze během krátké chvíle poznat větší počet protějšků a příjemně se s nimi seznámit. Vyhodnocení celé akce a spárování protějšků bylo ani ne do hodinky a už ten večer účastník věděl s kým se na sympatiích shodl. Seznamovací akci hodnotím jako vydařenou a rád ji doporučím k vyzkoušení všem, kdo by rádi poznali někoho nového, i třeba jen za účelem kamarádství.

15.04. 2022 Dle mého názoru, má Rande Motýl speed dating profesionálně zvládnuté

Speed dating je jednoznačně nejlepší a nejefektivnější forma seznámení, jakou jsem kdy vyzkoušel. Líbí se mi, že na rozdíl od seznamek z internetu se setkáte s lidmi, kteří se opravdu chtějí seznámit, právě proto, že je to placená služba a hodnocení profilu a lajky nejsou vůbec důležité.

Speed dating je jednoznačně nejlepší a nejefektivnější forma seznámení.

Další výhodou je, že se v příjemném prostředí setkáte hned osobně. Tím ušetříte spoustu času. To má výhodu, že potencionální partnerku(ra) vidíte bez upravených, případně starých fotek se zvířátky před obličejem, slunečními brýlemi, kterých je plný internet. Na Rande Motýl vidíte člověka, jaký opravdu je. Již z prvotní konverzace vycítíte, zda by tam mohla být ta pověstná jiskra a zda jsou vaše životní cesty a zkušenosti kompatibilní. Během prvních 4 minut nezjistíte vše, ale zjistíte vždy to podstatné a důležité pro Vás. Například, zda chce partner(ka) děti, jaké má zájmy, práci a životní cíle a styl. Další výhodou je, že nehrozí odmítnutí, protože kontakt dostanete jen tehdy, když se líbíte i druhé straně. Takže, když následně oslovíte partnerku(ra), tak víte, že i on (ona) Vás chce vidět a sympatie jsou vzájemné.

Dle mého názoru, má Rande Motýl speed dating profesionálně zvládnuté, vždy je na seznamovací akci dost žen a mužů ve stejném poměru. Všem, kdo skutečně hledají životní parnerku(ra) mohu doporučit nejen tuto formu seznámení, ale i právě Rande Motýl.

30.01. 2022 Na jednu seznamovací akci dorazilo dokonce 14 mužů a 13 žen

Speed dating nepůsobilo nijak nuceně nebo kostrbatěZúčastnila jsem se již několika rychlých rande. Zatím se mi sice nepodařilo seznámit, ale kdo nemá například nějaký "zvláštní" požadavek (v mém případě na bezdětnost a i neplánování dětí do budoucna), tak má celkem dobrou šanci se seznámit. Seznamování od Rande Motýl oproti jiným podobným seznamovacím agenturámmá tu výhodu, že se zde často sejde větší počet mužů a žen a tudíž je větší šance na seznámení. Při jedné této akci na které jsem byla, dorazilo dokonce 14 mužů a nás žen bylo 13. U konkurence to je bohužel často jen 14 - 16 lidí dohromady. Dále je u této seznamovací agentury výhoda to, že v případě neoznačení žádného protějšku, se dotyčný dál může zúčastnit bezplatně znovu. Na těchto seznamovacích akcích se mi také líbí dobrá organizace, při které se ani ti co přijdou poprvé nemusí bát, že by něčemu nerozuměli. 4 - 5 minut rozhovoru s každým se zdá být optimální doba na to, říct si pro každého zásadní informace aby se vidělo, jestli by další seznamování mělo cenu. Seznamovací akce probíhají v příjemných prostředích, takže i v případě neseznámení se, jde o příjemně prožitý večer. Mám srovnání oproti internetovým seznamkám, kde se seznámit snad paradoxně nejde, jelikož hodně lidí se zde schovává za falešnými profily, nedokáží mluvit (psát) pravdivě a bohužel se na těchto seznamkách často nachází i hodně podprůměrně inteligentních lidí. Za vyretušovanou fotku nebo lživé informace, se holt dokáže schovat kde kdo, což na rychlorande kdy je každý tváří v tvář druhému, tak se nikdo za nikoho jiného vydávat nemůže. Určitě se ještě nějaké seznamovací akce zúčastním a budu se dál snažit seznámit a věřit, že se to jednou povede.

15.09. 2021 Po speed dating akci je možnost v seznamování pokračovat
Po speed datingu seznamování pokračuje.

Chtěl bych tímto poděkovat za zprostředkování seznamovacího večera. Člověk potkává denně spoustu lidí, ale málokdy se odváží někoho oslovit a když už, je to jedna osoba, která mnohdy z různých důvodů odmítne a pak zase chvíli trvá, než se k něčemu odhodlá. Zde jsem za jeden večer měl možnost mluvit s 9 slečnami, což by za normálních okolností nebylo úplně reálné, pokud nebudu běhat za každou, kterou uvidím. Oproti aplikacím na seznámení je tu samozřejmě velká výhoda toho, že se hned vidíte, slyšíte a ačkoliv jsou 4 minuty na poznání člověka málo, jistě si každý stihne udělat rychle obrázek, zda protější osobu chce poznávat i dál. Nemusíte si zdlouhavě posílat fotky a vypisovat si měsíc romány, než dojde ke schůzce...

Před začátkem akce jsem si dal jeden drink, který rande motýl nabízí zdarma na baru. Ten trochu pomohl odbourat počáteční nervozitu, seznámil jsem se s pár "soupeřema" a po pár minutách jsme již byli usazení ke slečnám. Bylo nám sděleno pár pravidel a návrhů...pak už bylo vše jen na nás. Po cca 4-5 minutách jsme se průběžně střídali, až byl najednou konec. Přišlo vyhodnocování, odevzdání papíru a nastala volná zábava, která vše hezky rozvinula dál. Je tedy možnost hned po speed dating akci pokračovat v poznávání se, bez nutnosti čekání na email.

Pokud na takovéto seznamovací akce nejde člověk s tím, že hledá pouze životní lásku, ale je trochu více open minded, může zde poznat i kamarády, kterých není nikdy dost. Na konci večera jsme utvořili skupinku 5-ti lidí a pařili, povídali si a poznávali se až do 5 ráno. Já jsem tedy velmi spokojený a určitě tuto zajímavou zkušenost můžu jedině doporučit. Žijeme přeci jen jednou...takže není čas, ztrácet čas.

20.09. 2020 Speed dating nepůsobilo nijak nuceně nebo kostrbatě

Speed dating nepůsobilo nijak nuceně nebo kostrbatě Speed dating jsem zkusil po doporučení kamarádů a hodnotím to jako příjemný zážitek a dobře strávený večer - kráké konverzace se nesly v pohodovém duchu, nepůsobilo to nijak nuceně nebo kostrbatě, žádnou nutnost prolamovat ledy jsem ani necítil. Chce to jen si dávat pozor a nerozvášnit se o nějakém oblíbeném tématu, protože si tím může člověk snadno uzurpovat značnou část rozhovoru a protějšek pak nemá moc prostoru. Trochu zvláštně na mě působilo psaní poznámek k jednotlivým dámám, ale je pravda, že bez poznámek by se mi asi ke konci večera ve všech lidech možná neorientovalo úplně dobře - každopádně jsem si vystačil s pár hesly a poznávacími znameními. Celkově bych řekl, že koncept rychloseznámení dává smysl - během těch pár minut člověk nezabředne do nějaké zapeklité nebo nepříjemné tématiky, ale stačí to na to, aby poznal, jestli si s dotyčným má co říct a chtěl by se s ním ještě vidět.

Jirka

17.07. 2020 Mužům mizí vlastnost trochu si ženu vybojovat.
Mužům mizí vlastnost trochu si ženu vybojovat.

Zúčastnila jsem se dvou Vámi pořádaných seznamovacích večerů a byla jsem velmi spokojená s jejich organizací a s celým průběhem. Obě místa působila dobře, v restauraci L'Osteria se mi líbilo více než v Nebi. Myslím, že je to velmi příjemná forma seznamování. S někým jsou 4 minuty dlouhé a s někým zase krátké, ale to je přesně to, co mi napovídalo při pohledu na můj protějšek. V poslední době mám pocit, že mužům mizí vlastnost trochu si ženu vybojovat, usilovat o ní nebo ji zaujmout a být vytrvalý. Myslím, že na ženách je, aby zase mužům daly najevo, že je jim to příjemné nebo jestli u nich mají šanci. Nevim, jestli je to jen můj názor nebo je to trend dnešní doby, že se to tak neděje. V prvním seznamovacím večeru jsem s nikým ke shodě nedošla, ve druhém ano. Čas ukáže, zda jsme byli ve správném čase na správném místě.

29.02. 2020 Pohádkový vztah jsme zpečetili společným ANO

Pohádkový vztah jsme zpečetili společným ANONaposledy jsem Vám psala po 3,5 měsících vztahu. Nyní je to přesně po 3,5 letech vztahu a rádi bychom Vám sdělili, že jsme si teď v sobotu řekli své "ANO" :) posíláme tedy drobnou referenci, třeba někoho inspirujeme.

V lednu 2016 jsme navštívili speed dating. Byla to pro nás oba první návštěva podobné akce a vlastně i poslední. :) Oba dva jsme se s nikým dalším ze speed datingu nesešli. Jeden příspěvek po 3,5 měsících vztahu plného lásky a zamilování jsem zde již psala, teď se usmíváme nad tím, že jsme spolu už 3,5 roku a náš stále stejně krásný pohádkový vztah jsme zpečetili společným ANO.

Zní to neuvěřitelně, ale nikdy nevíte, kde svého životního partnera potkáte, 4 minuty dokáží změnit život! :)

9.11. 2019 S Rande Motýl v Žižkovské věži jsem byl velmi spokojen.
S Rande Motýl v Žižkovské věži jsem byl velmi spokojen.

S Rande Motýl v Žižkovské věži jsem byl velmi spokojen - vše bylo dobře připravené, vysvětlené a zorganizované. Rozdělené přezdívky byly leckdy dobrou záminkou k hovoru a v konečném důsledku jsem zjistil, že jsem se z věže prakticky nerozhlédl, nuda nehrozila. Oproti online seznamce spatřuji ve speed datingu výhodu v reálném seznámení a nikoliv nikam nevedoucím chatování, protože reálnost a vstupné trochu odselektuje ty, kteří se zas tak moc seznamovat nechtějí. Na druhou stranu je potřeba počítat s tím, že krátký časový interval může být na mluvení docela vysilující a náročný v tom co si s kým říci, tak aby to nepůsobilo příliš schematicky a opakovaně. Čtyři minuty mi připadali málo, asi bych ocenil spíše minut pět, ale i tak doporučuji.

Jediný problém nastal, když mi vyšlo více shod a já nevěděl jak se zachovat (napsat?, počkat?, nenapsat?, co napsat?), protože toto nám řečeno nebylo a bylo mi proti srsti si domlouvat více skutečných rande a nepůsobit jak v supermarketu. Ale dospěl jsem k tomu, že jedno s každou partnerkou je asi v pořádku, více už by bylo divné. Ostatně ani na to jedno nemusí dojít, když protějšek řeší to samé...

Pozn. Rande Motýl: Na konci seznamovací akce zmiňujeme, že pánové mají napsat dámám první. Samozřejmostí by mělo být, že jestliže někoho chcete poznat lépe, je třeba se s ním / ní setkat osobně.

8.06. 2019 Přál jsem si nejvíc shodu s poslední dívkou a ta vyšla

Přál jsem si nejvíc shodu s poslední dívkou a ta vyšlaZačal bych tak, že jsem strávil Tinderem několik hodin a měl jednu řekněme zvláštní schůzku. Říkal jsem si, že je asi na čase jít na to jinak. Termín rychlorande se přiblížil a já byl nervóznější a nervóznější. Moc se mi nechtělo, ale pak jsem si řekl, že zde prostě nejde prohrát. U vchodu dámy posadí na jednu stranu, pány na druhou. Pak k dámám posadí pány a pocit že se nacházíte na školní diskotéce začne sílit. Jako první jsem mluvil s dívkou, která na tom byla podobně jako já. Začala konverzace a opravdu je absolutně jedno o čem se s protějškem bavíte. I když nejsem EZO, jde tu jen o energii a jde o to poznat, jestli mezi vámi proudí nebo ne. Ještě než to celé vypuklo, koukal jsem na dívku přesně dle mého vkusu. Dívka koukala na mě, ale když jsme se k sobě dostali, prostě to tam nebylo. Ani jsem jí nekroužkoval. Rozhovorů bylo 12. je to strašně rychlé a jen těžko se dá všechno zpracovat. Je prostě nejlepší se nechat vést a sledovat, jestli to tam je, nebo ne.

Když seznamovací večer skončil, přál jsem si nejvíc shodu s poslední dívkou a ta vyšla. Co bude dál? To se uvidí. Každopádně není se čeho bát. Z těch 12ti absolvovaných rozhovorů nebyl jediný, který by byl nepříjemný. Zhruba u poloviny jsem cítil, že by se brzy dostavila nuda a ty 4 minuty byly akorát. U zbytku to bylo málo. Hlídejte si čas, ať se dozvíte něco oba. Jednou se mi stalo, že jsem vyzvěděl vše od dámy, ale o sobě nic nestačil říci. Takže dáma neměla šanci kroužkovat.

22.3. 2018 Není pochyb, že se lze přes seznamovací akce vážně seznámit.
Není pochyb, že se lze přes seznamovací akce vážně seznámit.

Nedávno proběhlá seznamovací událost (Rande Motýl, ze dne 19. března) zanechala z mé strany pozitivní dojem, neboť se zdála být dobře zorganizovaná. Rychlé rande se konalo se na zajímavém místě, na úvod jsme dostali uvítací drink, poměr žen a mužů byl cca 1:1 a vyhodnocení bylo zasláno krátce po ukončení seznamovacího večera. Účastníci byli také poučeni o průběhu akce i o dalším postupu po akci. Pro mě nešlo o první akci živého seznamování. V nedávné minulosti (za poslední dva měsíce) jsem navštívil seznamovací akce i od jiných zprostředkovatelů (všechny v Praze) a všiml jsem si, že všechny z nich probíhaly dost podobně. Když porovnám tu Vaši s těmi ostatními, myslím, že jste vybrali ze všech nejzajímavější místo a také máte nejpříznivější pravidla pro seznamování (konkrétně, v případě shody se automaticky očekává další setkání s protějškem, u ostatních pořadatelů tomu tak není). Není pochyb o tom, že se lze přes vaše seznamovací akce vážně seznámit. Z vlastní zkušenosti ale vím, že to není tak přímočaré, jak se na první pohled zdá. Je proto pravděpodobné, že na některou z vašich seznamovacích akcí ještě zavítám.
Ondra

11.02. 2018 Jeden šťastný příběh z rychlého rande Motýl

Rozhodli jsme se s vámi podělit o náš životní příběh, který vznikl právě díky rychlému rande Motýl.

Já i moje budoucí manželka jsme se přihlásili na seznamovací večer 9. 11. 2016. Oba jsme byli po dlouholetých vztazích, které nevyšly, oba jsme se chtěli seznámit s někým novým a oba jsme chtěli začít znovu. 4 minuty utekly jako voda. Bavili jsme se o práci, o škole, o zálibách, o místech kde žijeme. Hovor byl přirozený a nenucený. Účastníci rychlorande se rozhodně nemusí bát, že by se nebylo o čem bavit. 4 minuty zase nejsou tak dlouhá doba, aby na sebe pár jen zíral beze slov. Na základě příjemného rozhovoru jsme se oba (nezávisle na sobě) zakroužkovali. Rychlé rande skončilo a oba jsme netrpělivě čekali, s kolika lidmi máme vzájemnou shodu.

Jeden šťastný příběh z rychlého rande Motýl Oba jsme měli více shod a sešli jsme se nejdříve s jinými protějšky. Jako bychom si to nejlepší nechali až nakonec. Jenomže okolnosti našemu setkání nejdříve příliš nepřály. Jednou nemohla partnerka, po druhé byla zase sněhová kalamita. Nakonec jsme se sešli až po měsíci a na smluveném místě stáli vedle sebe asi minutu než nám došlo, že čekáme na sebe. Schůzka byla příjemná a přátelská. Měli jsme si co říct i díky upovídanosti partnerky. Pak už nám osud začal přát a vídali jsme se často. Vždy jsme se na sebe těšili a po dalším měsíci už z našeho přátelství vznikl plnohodnotný zamilovaný vztah. Všude říkám, že to sice byla láska až na 2. pohled, ale o to intenzivnější a hlubší je.

Události poté nabraly rychlý spád. Po 4 měsících vztahu jsme si spolu zařídili byt a začali spolu bydlet. Našim rodičům jsme oba padli do oka. Zažívali jsme to, co nám v předchozích vztazích chybělo - respektování jeden druhého, vzájemná úcta, porozumění, společné zážitky, kina, večeře, užívali jsme si a užíváme každou minutu, kdy jsme spolu. Po tři čtvrtě roce jsem se rozhodl požádat přítelkyni o ruku a.... ona řekla ANO. Svatba se uskuteční v létě 2018, přesně rok a půl po začátku našeho vztahu na pohádkovém zámku.

Náš vztah je zkrátka skvělý. A za to, že vůbec začal vděčíme rychlému rande Motýl, protože tam to všechno začalo. Vám, kteří váháte, zda-li se do rychlého rande přihlásit nebo ne můžeme jen vzkázat - ZKUSTE TO, i když to nemusí vyjít na poprvé, pro mě osobně to bylo již druhé rychlo rande, moje budoucí manželka byla na prvním. Sejdete se s lidmi, kteří jsou na jedné lodi, kteří se chtějí seznámit a hledají toho pravého či pravou. Můžete jen získat. Minimálně zažijete zajímavý večer. A nebo také najdete člověka, se kterým strávíte zbytek života, tak jako my 2 :-)
Emil a Katka

Pozn. Rande Motýl: Ohlas naleznete i v hodnocení na naší FB stránce.

3.2.2018 Na seznamovací večer jsem se těšila, ale i jsem se bála

Na seznamovací večer jsem se těšila, ale trochu jsem se i bála. Netušila jsem, co mám čekat. Nakonec jsem byla příjemně překvapena. Místo samo o sobě vyvolala skvělou atmosféru, obsluha byla milá a koordinátor pomohl odlehčit zbytky trémy. Každá dáma měla svůj stoleček a muži se vždy zastavila na 4 minuty. Čas utekl většinou dost rychle a zajímavý rozhovor byl přerušen klaksonem, který zněl jako kachna a tak vždy rozesmál. Díky za pěkný večer.
Lucie

4.12. 2017 Komu bych účast na rychloseznamce určitě doporučil jsou "trémisté"

Podle doporučení od paní pořadatelky "buďte kreativní" jsem se rozhodl něco udělat se svou přezdívkou. Než latinské pojmenování ohně, tak bych radši něco co symbolizuje boj s rudým kohoutem. Takže "PYRO" se změnil na "PYROCOOL".

S dalším doporučením, "veďte rozhovor, ne monolog", už to bylo horší. Jako první se stočila řeč na téma práce a zájmy. A protože to jsou věci, kterými žiju, 4 minuty uběhly velmi rychle. Nevím, jestli to je nejlepší téma rozhovoru- ale jinak už to se mnou asi nepůjde. 15 minutová přestávka přišla vhod a další "kolo" probíhalo podobně. Nás, pánů, bylo o 2 víc než dam. Aspoň jsme si stihli utřídit dojmy a něco zachytit na papír, který si každý dnesl domů. Komu bych účast na rychloseznamce určitě doporučil jsou "trémisté". Taky jsem dřív měl hrozný problém oslovit slečnu např. ve škole nebo na ulici. Abych nebyl trapný, nudný, otravný apod. Tady do toho všichni jdeme, že se chceme bavit s novými lidmi. A než jen 3 minuty sedět a poslouchat, jak se všichni okolo baví- tak to by v tom byl čert, aby se člověk nerozmluvil!

Celý seznamovací večer bych zhodnotil dvěma slovy: nabitý a zábavný. Ovšem na "vylepšení" přezdívky měla paní pořadatelka jiný názor. Hrdina ze sci-fi ságy bude mít dál své jméno, jen bude potřeba nová složka. Nakonec komu se přezdívka nelíbí, může se normálně představit svým jménem (což jsem asi měl dělat).

Jedinou výhradu mám k volbě místa. Seznamovací akce se konala v Oblaca baru v Žižkovské věži. Ovšem na dívání se z oken vůbec nebyl čas- a většina pánů měla jistě jiné zájmy pozorování :-) A po skončení se stejně všichni rozprchli domů. Pokud mám mluvit za sebe, radši bych měl "obyčejnou" restauraci nebo třeba vinný sklípek.

17.10. 2017 Na speed datingu som spoznal niekoľko skvelých žien

Zúčastnil som sa speed datingu v Prahe prvýkrát, a je to naozaj dobrá skúsenosť. Veľmi pekné miesto, výborné prostredie bez stresu, bolo veľa zábavy a zaujímavých ľudí. Spoznal som niekoľko skvelých žien (za čo im ďakujem). Doporučujem každému! Nie je to len o hľadaní vzťahu, ale najmä o naučení a odskúšaní si komunikácie naživo s rôznymi typmi a charaktermi ľudí, oťukaní sa a o príjemnom večeri. Jedinou nevýhodou bolo, že sa akcia konala večer pred pracovným dňom. Inak skvelé a ak bude treba, určite si to rád skúsim znovu. :)

14.8. 2017 Život je krátký. Člověk by tohle měl mít stále na paměti.
Život je krátký. Člověk by tohle měl mít stále na paměti.

Život je krátký. Člověk by tohle měl mít stále na paměti.

Když budeme sedět doma a čekat, až přijede Superman na bílém koni, tak se, světe div se, nic nestane. :) Když člověk něco chce, bohužel pro to musí něco i udělat. A lidi, kteří na rychlorande přišli, něco udělali. Přišli se seznamovat. Přesně tohle jsem chtěl. Potkat někoho, kdo nechce sedět doma. Když se začalo, chvíli mi trvalo, než jsem se rozkoukal, co se vlastně děje. :) Člověk ale rychle přijde na to, o čem celá akce je. Je to zábava. Ve čtyřech minutách nemáte šanci zjistit o tom druhém absolutně nic důležitého snad kromě jména, věku, bydliště a čísla bot. :D Takže nejvíc jsem si užil, když jsme se vykašlali na seznamy nachystaných otázek a normálně se bavili. ;) Říct si, že se zabýváme sbíráním fotografií telegrafních sloupů jednadvacátého století, můžeme až třeba na druhém rande někde v klidu a u kávy a nebude nám nikdo stát za zády se zvonkem připravený zazvonit, kdykoli se začneme bavit o něčem zajímavém. :) Teda za předpokladu, že jsme si dotyčnou osobu zakroužkovali a ona nás taky. A protože moje kroužkování nezůstalo bez odpovědi, těším se na druhé kolo.

Rychlorande byl každopádně skvělý zážitek a nelituju jediné koruny ze slevněného vstupného, které jsem zaplatil. :) Chtěl bych sem napsat, že určitě přijdu zase, ale zatím nevím, co druhé kolo. :) Třeba se vezmeme a moje nová žena mě už nepustí :D Takže neseďte doma a jděte se seznámit!!! Život je jízda a velké dobrodružství, tak ho nepropásněte :D

20.4. 2017 Drink v ceně pomohl odplavit zbytky nervozity

Nedávno jsem absolvovala poprvé speed dating. Byla jsem velmi nervózní a v rozpacích, což přesně takové situace nevyhledávám. Nicméně díky skvělé organizaci ze mě všechno opadlo. Vše nám účastníkům bylo skvěle vysvětleno a drink v ceně pomohl odplavit zbytky nervozity. I když jsem se na rande zodpovědně připravovala a hledala na internetu, co se v tak krátkém čase dá o protějšku zjistit, stejně se konverzace ubírala jiným směrem a vše vyplynulo nějak spontánně. Jen mě mrzelo, že mezi zazvoněním nebyla žádná chvilka na to, abych si napsala poznámky z předešlého rozhovoru a proto jsem dalšímu pánovi a také sobě ubírala čas, proto mi po chvíli připadalo, že ten snad zvoní jen zvonek a neřekneme si nic. Nešlo by to nějak změnit? Ke konci jsem už pak měla v pánech trošku chaos, protože se představili jak přezdívkou, tak i jménem a už jsem se ztrácela v tom, kdo je kdo. Ale byl to moc fajn večer, a děkuji za něj.

29.01. 2017 Speed dating alias rychlé rande je opravdu unikátní zážitek

Speed dating alias rychlé rande je v podání společnosti Rande Motýl opravdu unikátní zážitek.

V dnešní uspěchané době má člověk velmi omezené možnosti, jak se naživo setkat se zajímavým člověkem a ještě jej zaujmout natolik, aby se rozhodl nám věnoval pár minut svého drahocenného času bez pocitu určité závaznosti nebo povinnosti.

Kam se hrabou klasické online seznamky! Ano, lze se obrátit na seznamku, popřípadě jít přímo s kůži na trh a oslovovat ženy přímo na ulici nebo příhodném místě, nicméně nač ztrácet čas dlouhým virtuálním dopisováním s nedůvěryhodnými profily, které nám navíc o povaze dotyčného ani příliš mnoho neodhalí a nebo proč podstupovat náročné a ne vždy příjemné oslovování žen na ulici bez nejistého výsledku získání kontaktu, když lze obojí nahradit příjemným a naprosto nezávazným rozhovorem s několika dámami, které taktéž usoudili, že najít příjemného společníka touto formou je pro ně přeci jenom zajímavejší a příjemnější.

Lidé z Rande Motýl za Vás zařídí spoustu věcí, které sice leckomu mohou příjít jako naprosto běžné, ale pro některé jako nadlidský úkol, při kterém opakovaně dělají nevědomky chyby. Předně je to výběr věkové kategorie a zárověn jazykové skupiny. Dnes je sice celkem běžné vidět partnery z rozdílných kultur, popřípadě páry s velkým věkovým rozdílem, ale proč se nepoohlídnout po někom v kategorii, kde máme statisticky přeci jenom trochu vetší možnost úspěchu.

V neposlední řade Rande Motýl zajistí příjemné prostředí, které opravdu nikoho neurazí a umožní Vám setkat se s velkým počtem dam a strávit a nimi několik příjemných minut a je jen na Vás, jak efektivně s tímto časem naložíte. Pokud jste na závěr usoudili, že by se Vám I docela líbilo se s nějakou z dam ještě jednou setkat, vezte, že se to oba velmi diskrétní formou dozvíte.

Možná si říkáte, ale co když mi to ani tentokrát nevyjde? Není to jen ztráta času a peněz? Odpověď je snadná, již samotné rozhovory Vám něco napoví nejen o dotyčném, ale mohou Vám pomoci si zároveň uvědomit aspekty o Vás samotných, které Vám dlouhodobě brání ve Vašem cíli počínaje například nevhodným oblečením a konče třeba neadekvátním slovním projevem. Není už jen tento samotný fakt velký přínos?

28.11. 2016 Rande Motýl mě zaujalo už svou nabídkou seznamovacích kategorií
Rande Motýl mě zaujalo už svou nabídkou seznamovacích kategorií

Rande Motýl mě zaujalo už svou nabídkou seznamovacích kategorií, která je daleko pestřejší než v jiných rychloseznamkách. Ještě než se přihlásíte, můžete vznést dotazy, protože paní majitelka vstřícně a promptně komunikuje, takže případné obavy ze seznamovací akce jsou předem rozptýleny. Když pak přijdete do vyhrazeného salonku kavárny či restaurace, spadne z vás veškerá nervozita. Před několika lety jsem absolvovala speed dating v jiné agentuře, mám tedy srovnání. Zatímco tam se moderátor zaměřoval spíše na sebepředvádění a navzdory pokusům o humor se mu nedařilo rozptýlit panující napětí a ostych, paní Olivová se moderátorské role ujímá naprosto uměřeně a nevtíravě, vysvětlí stručně organizační záležitosti a dokáže navodit uvolněnou atmosféru, a tak vše probíhá příjemně a pohodově, vskutku s motýlí lehkostí. Dalším milým překvapením pro mě bylo, že všechny přítomné ženy se vzájemně chovaly vstřícně a komunikativně, neměla jsem pocit, že by se vnímaly jako konkurentky, ale spíš jako potenciální kamarádky. Pánové sedí naproti a poté kolují, a oněch vyhrazených pár minut opravdu dostačuje na rozeznání, zda jste si sympatičtí, máte si spolu co říct a chcete se setkat znovu. Může se vám přihodit, že zde narazíte na osudovou lásku, ale i když nemáte to štěstí, rozhodně potkáte zajímavé lidi opačného i stejného pohlaví, pocvičíte se v komunikaci a strávíte dost zábavný večer. Můžete v něm pokračovat i po oficiálním ukončení, a navíc už do hodiny na mail přijdou výsledky. Mě velmi potěšily, ale i bez ohledu na ně jsem byla celou akcí nadšena. Pokud bych měla nezadaným přátelům doporučit nějaký způsob seznámení, neváhám ani na okamžik: Rande Motýl!

30.10. 2016 Kam se hrabou klasické online seznamky!

Kam se hrabou klasické online seznamky! Kam se hrabou klasické online seznamky! Zpočátku se mi vůbec nechtělo jít! Ale pak jsem si řekla, no a co, i špatná zkušenost je taky zkušenost - ale ta se naštěstí nekonala! :) Byla jsem příjemně a velmi silně překvapená... Pokud se budu dále seznamovat (to zatím nevím :) ) určitě by to bylo touto formou a s touto organizací. Už při příchodu jsem si řekla, když už nic, podnik a atmosféra je příjemná. Pravdou je, že jsem společenský člověk a ráda se seznamuji, takže konverzace mi nedělá úplně problém, ale místo obvyklých frází přišlo další překvapení - konverzace prostě plynula... Takže i když nestřílíte hbité postřehy a reakce od boku, určitě se chytíte. Mohla bych psát dál a dál, ale stručně - jasně - výstižně - pokud se chcete seznámit, prostě do toho jděte! A moc nad tím nepřemýšlejte, neb když nejde o život... :) A k poplatku? Ještě že je! Já tomu říkám, vstupní investice, a pak dobrá záminka, proč si koupit něco pěkného na sebe. :)

13.10. 2016 Celý seznamovací večer byl v pohodě
Celý seznamovací večer byl v pohodě

Pokud jde o výběr klubu, chápu, že není jednoduché zalíbit se každému. Klub, jako byl Mandarin, se možná bude líbit "diskofilům". Někdo (jako třeba já) by se cítil nejlíp v rockovém nebo motorkářském baru. Ideální by bylo seznamovací akci zaměřit víc podle toho, jaké lidi tam chcete přilákat. Možná by to pomohlo, aby se tam víc potkávali ti, kteří mají společné zájmy. A jestli není tolik zájemců, tak pak bych viděl jako nejlepší možnost "normální" restauraci nebo vinárnu. Však k dobré zábavě patří džbánek dobrého vína (nebo piva).

Jinak celý seznamovací večer byl v pohodě - prostě fajn pokec. Nakonec ze 7 zakroužkovaných si mě vybrala jediná slečna. Vzhledem k tomu, že hledám přítelkyni "na stálo", tak to nechci považovat za neúspěch - třeba ona je právě ta pravá. Bylo by dobré, kdybyste mohli pořádat seznamovací akce i v jiných městech. Přeju hodně spokojených (a nově přicházejících) účastníků.

19.8. 2016 Jsem šťastně zadaná už 3,5 měsíce :) a čím dál tím více ho miluji

Je tomu již skoro 5 měsíců co jsem navštívila lednový speed dating. Dlouhé zimní večery a nuda v pro mě neznámém městě mě inspirovala k přihlášení se. Vlastně jsem neměla žádná očekávání, jen jsem se chtěla pobavit s pár novými lidmi a svým způsobem i trochu poznat Brno, které se pro mě koncem roku, díky zajímavé nabídky práce, stalo novým domovem.

Jsem šťastně zadaná už 3,5 měsíce :) a čím dál tím více ho miluji Do kavárny jsem přišla přímo z práce, takže ani nebyl moc čas nad tím vším přemýšlet nebo být nervózní :) Ještě před začátkem jsem se zapovídala s pár holkami a poměrně mě překvapilo, že to byly vesměs normální pěkné a i chytré slečny. Pak už vše začalo, večer utíkal rychle, u některých jedinců byly i ony 4 minuty dlouhé, u některých to zase uteklo poměrně rychle. Vždy po skončených 4 minutách jsem si napsala pár poznámek a jestli se s daným mužem chci ještě vidět či ne. U jednoho jsem byla rozhodnuta už asi po 20s toho, co mi seděl u stolečku, u ostatních jsem váhala ještě nějakou chvíli po skončení 4 minut, u některých dokonce ještě po skončení celého večera. Nakonec jsem zaškrtla pár jedinců a večer končila s dobrým pocitem toho, že bych mohla mít nějakého parťáka na kafe, sport, výlet atd. Za sebe zcela přiznávám, že jsem hledala pouze kamarády a ani mě nenapadlo přemýšlet nad něčím jiným, vlastně jsem se dokonce holkám s kterými jsem po akci seděla v kavárně smála, že jsou naivní když si myslely, že tady potkají budoucího manžela a otce svých dětí...

No ale každý se někdy zmýlí, sice se mi ozvalo více mužů, ale znovu jsem se viděla pouze s tím u kterého jsem si řekla ono "rychlé ano". Po "první" nevinné schůzce zafungovala vzájemná chemie a byla schůzka další a další a další... Je to vlastně celé jak z nějakého romantického filmu, nebo spíše pohádky :) Nechci předbíhat ani dělat velké závěry, jen chci říci to, že jsem šťastně zadaná už 3,5 měsíce :) a čím dál tím více ho miluji! Člověk zkrátka nikdy neví kdy a kde potká člověka, který mu změní život! :)

3.8. 2016 Kamarádovi koupím voucher na další rande
Kamarádovi koupím voucher na další rande

Byla jsem příjemně překvapená, jak rychle večer speed datingu utekl. Prostředí bylo velmi pěkné i když ke konci, když se tam rozpovídalo 20 lidi, už to moc klidné nebylo :) Organizace byla naprosto perfektní díky paní organizátorce. Myslím si, že si názor na člověka uděláte už třeba po první větě. I když můj kamarád říká, že za tak krátkou dobu je to jako vybírat housku na kramě tak s ním nesouhlasím. Každý z nás je nějaký - malý, velký, tlustý, tenký - a snažil se udělat dobrý dojem. Počáteční nervozita se velmi rychle vytratila, když se rozezněl první smích. Překvapilo mě, že výsledky jsem dostala, ještě než jsem dojela domu tak uvidíme, zda se protějšek ozve. No a i kdybych si mezi pány nevybrala vůbec žádného tak doufám, že mám z tohoto rande alespoň novou kamarádku :) A závěrem? Kamarádovi koupím voucher na další rande, už jen pro tu zábavu :D

8.7. 2016 S radostí jsem se tedy vydal na další speed dating od Motýla

S radostí jsem se tedy vydal na další speed dating od Motýla Na speed datingu, pořádaným firmou Rande Motýl jsem byl již potřetí. Přiznám se, že jsem před objednávkou přemýšlel, že bych zkusil jinou firmu, aby byla změna. Lustroval jsem tak internet a koukal na nabídky konkurence. Ale musím říct, že u nikoho jsem nenašel termín v tak blízké době a s požadovanými parametry. Cena nehrála v mém uvažování roli, což beru jako raritu, protože v běžném osobním i bussiness životě řeším každou korunu! S radostí jsem se tedy vydal na další speed dating od Motýla a opět jsem se nemýlil. Musím říct, že s každým absolvovaným randem stoupá klid účastníka a akci si tak dokáže víc a víc užívat, s dámami se bavit i o pauze, nekoktat a hlavně nebýt nervózní. Tradičně jsem zakroužkoval pět jmen a tradičně jsem měl jednu shodu. Takže mě čeká další rande, na které se už moc těším. Děkuji firmě Motýl za realizaci tak skvělé myšlenky, jako je seznamování lidí - uspokojování základní potřeby, bez které člověk nikdy nemůže fungovat na 100% :)

20.06. 2016 Myslím, že asi vše tak nějak v pohodě

Myslím, že asi vše tak nějak v pohodě, vše klapalo, asi již máte praxí prověřené. Jen mě trošku na konci každého kola vylekal klakson, trošku jsem si připadnul, jak na dětském hřišti a že někdo šlápnul na pískací kačenku :-) Myslím, že nějaký stylový zvoneček, by bylo možná o něco lepší, ale jestli to už nepoužívá konkurence. A možná při odevzdání vyplněného dotazníku dostat kartičku na druhý drink, tak by to možná více lidí donutilo zůstat déle i po akci, i když je pravda, že tam zavírají.

1.6. 2016 Speed dating beru jako dobrou formu seznamování
Speed dating beru jako dobrou formu seznamování

Ráda bych se podělila o své pocity a zkušenosti s Rande Motýl. Byla to první agentura, kterou jsem na speed dating vyzkoušela a musím říct, že nejlepší a opět se k ní vrátím. Zkusila jsem večery pro anglicky i česky mluvící a musím říct, že vždy se sešli dle mého názoru příjemní a inteligentní lidé s kterými byla konverzace moc fajn. Oceňuji organizaci, kdy paní organizátorka nenechává sedět již rozdělené páry u jednotlivých stolečků před začátkem akce, jako jsem to zažila u jiné agentury. Pokud Vám zrovna dotyčný pán "nesedne"...je to opravdu dlouhých 10 či 15 minut, záleží na tom, o kolik minut dříve na akci dorazíte. U Rande Motýl sedí dámy rozdělené u stolečků a pánové společně u jednoho velkého stolu. V obou případech si povídáte a zjistíte, že podobné pocity jako Vy mají i ostatní dámy:) Přezdívky jsou dostatečně šílené, abyste si je zapamatovaly, pokud Vás dotyčný pán zaujme. Rozhodně je to lepší než používání jiných křestních jmen než jsou vaše vlastní místo přezdívky. Samozřejmě na Vás, zda dotyčnému pánovi svoje pravé jméno řeknete či ne.

Pokud si kladete otázku, jestli čytři minuty opravdu stačí, tak ano. Rozhodně za čtyři minuty zjistíte, zda se s tímto protějškem chcete ještě setkat a máte něco společného. Speed dating beru jako dobrou formu seznamování pro nás, kteří se ve svém okolí máme stále stejný okruh lidí, kteří jsou většinou zadaní. Poznáte na něm pány a dámy, které byste normálně nepotkali. Akce je vždy na příjemném místě a i pokud nebudete mít shodu, stane se jen to, že strávíte příjemný večer, což mohu vřele doporučit stejně jako agenturu Rande Motýl.

15.05. 2016 Ty čtyři minuty, které spolu strávíte, stačí na vytvoření názoru

Ty čtyři minuty, které spolu strávíte, stačí na vytvoření názoruSkvělá organizace speed dating akce. Při prvním vstupu do místnosti s patnácti stolky jste trochu nervózní, ale jakmile se ujme slova organizátorka, šlape vše jako na drátkách a člověk si za necelou hodinu a půl má možnost popovídat s více než deseti protějšky. Ty čtyři minuty, které spolu strávíte, stačí na vytvoření názoru, zda-li se chcete s druhou polovičkou ještě někdy setkat. Většinou si názor vytvoříte během první půl minuty a potom už jen zjišťujete různé zajímavosti. Luxusní je, že po akci vám do 24 hod přijdou výsledky a vy můžete ještě ten večer zkontaktovat vaši novou kamarádku. Zkrátka a dobře, dostanete přesně to, co Rande-Motýl inzeruje, není v tom žádný švindl a vřele jej doporučuji všem, kdo váhají. Na akci se kromě poznávání nových tváří můžete bavit pestrou skladbou účastníků akce obecně, sociálně velmi zajímavé.

7.4. 2016 Celkový seznamovací večer hodnotím velice pozitivně
Celkový seznamovací večer hodnotím velice pozitivně

Celkový seznamovací večer hodnotím velice pozitivně, atmosféra byla přátelská a prostory se Vám taky podařilo vybrat velice dobře. Upřímně jsem od večera neměl žádné velké očekávání, nicméně jsem byl velice překvapen. Rychlé rande je pro některé jedince jediná možnost jak se seznámit a vzhledem k tomu že k těmto lidem s časových důvodů patřím jsem rád že jsem se rozhodl pro Vaší seznamku. Jediný problém byl se zmatkem ohledně jména restaurace, nicméně jak jste na začátku vysvětlila sama jste se to dozvěděla až dnes.

Rozvržení protějšků bylo poměrně vyrovnané a musím říci že to že jsme měli volné místo nebylo vůbec špatné a pauza přišla docela vhod.

Jako veliké plus považuji okamžité vyhodnocení akce, výsledky jsem obdržel přibližně do 30 minut od opuštění akce.

Pouze u jediné věci bych Vám doporučil zvážit změnu. Formuláře, které jsem obdrželi obsahovali zbytečně moc přezdívek a vzhledem k počtu účastníku mohl být formulář mnohem přehlednější, kdyby obsahoval pouze přezdívky přihlášených osob. Chápu je jednoduché mít vytisknuté velké množství stejných formulářů, nicméně varianta s upravovanými formuláři by byla nejen přehlednější, ale hlavně by působila profesionálněji.

17.03. 2016 Byl jsem překvapený, že se na akci přišly fakt hezký ženský

Speed dating večer proběhl velmi příjemně. Byl jsem překvapený, že se na akci přišly fakt hezký ženský a dle mého i sympatičtí pánové. Ti obíhali stolečky s dámami. Vždy po 4 minutách. Ke konci už byl člověk docela umluvený a na některé otázky odpovídal po několikáté :). O to rychleji to odsýpalo. Doporučuju všem dělat si poctivě poznámky, aspoň u těch protějšků, které jsou zajímavé a s potenciálem dalšího setkání. Člověk si po proběhlém večeru jen těžko pamatuje, která informace ke komu patřila. Ale o ty informace ani tak nejde. Spíš o pocity a ty jsem měl nakonec dobré. Uvidíme, co z toho vzejde. Nakonec taky musím říct, že jsem si pokecal víc a líp s přítomnými pány než se ženami. :) I tak se mi to líbilo. Na závěr musím ocenit rychlost, se kterou pořadatelka zaslala shody. Než jsem stihnul dojet domů, už jsem měl výsledky ve schránce. Děkuji za příjemný večer.

13.02. 2016 Tak mám zas další objev z Vašeho Speed Datingu!

Tak mám zas další objev z Vašeho Speed Datingu!Tak mám zas další objev z Vašeho Speed Datingu! Nevím, jestli to vyjde tentokrát, ale už mám domluvené rande! Ta první shoda, co jsem jí u Vás měla tak úplně nevyšla - vztah za 2 měsíce skončil, ale bylo několik schůzek a hezkých zážitků. Před tím jsem se několik let snažila seznámit během běžného života a v seznamkách přes internet...a nic.... Je pravda, že mám na muže určité nároky, proto možná nedosahuji shody ihned. Nejraději navštěvuji Vaše akce pro "anglicky mluvící", protože tam většinou chodí inteligentní muži na vyšší úrovni. I když vždy nemám shodu, bývají to příjemně strávené večery se zajímavými lidmi. Doufám, že jednou to dopadne i v mém případě a budu mít pěkný vztah. Ještě Vám chci říct, že jsem navštívila i "Speed Dating" akci od jiné firmy a ta tak dobře jako u Vás zorganizovaná nebyla. Takže, jestli ještě budu mít chuť na nějaký "Speed Dating" večer vyrazit, registruji se už jedině k Vám.

20.12. 2015 Speed-dating překonal mé představy
Speed-dating překonal mé představy

Musím říct, že speed-dating překonal mé představy. Byl jsem mile překvapen. Po dvou letech jsem se přestěhoval zase zpět do České republiky a tak jsem si řekl, že je to ideální čas se zajít s někým aktivně seznámit. Dlouho jsem nad speed datingem přemýšlel a přiznám se, hlavní problém byl, že jsem se cítil trochu trapně, ale zpětně mohu jen doporučit, není se čeho bát.

Organizace speed datingu byla zvládnuta na profesionální úrovni, nemám co dodat. Je vidět, že organizátoři mají mnoho zkušeností a večer probíhal bez jakýchkoliv komplikací.

K mému překvapení mne udivilo složení lidí, kteří se rozhodli speed datingu zúčastnit. Velmi příjemní lidé, kteří často, jako já, měli nějaký konkrétní důvod, proč se jít aktivně seznámit. Často lidé, kteří se přistěhovali kvůli práci nebo z jiných podobných důvodů, každopádně často velmi inteligentní lidé a to jak muži, se kterými jsem měl tu možnost si popovídat před zahájením speed datingu, nebo i ženy.

Speed dating mne proto velmi mile překvapil a doporučuji všem, myslím, že každý nezadaný by to měl minimálně jednou za život zkusit. Proč taky ne, příjemně strávit večer a ještě se seznámit s novými lidmi.

18.11. 2015 Speed dating je příležitost, jak si vylepšit komunikační schopnosti

Kluci jděte do toho!

Speed dating je příležitost, jak si vylepšit komunikační schopnostiChtěl jsem zažít něco nového a potkat fajn lidi. Volba padla na Rande Motýl, tato agentura má totiž několikaletou tradici, kvalitní a aktualizovanou webovou prezentaci a navíc jako jediná organizuje speed dating pro naši nejmladší věkovou kategorii. Celkem osvěžující oproti jiným agenturám, na jejichž stránky jsem při hledání zabloudil. Domluva byla rychlá a nezbývalo než se těšit na speed dating večer 11. 11. 2015.

Mírná nervozita a napjatá očekávání mě opustila hned po příchodu do restaurace Amfora, když mě personál nasměroval do oddělené části podniku, kde se setkání konalo. Od té chvíle šlo vše ráz na ráz. Welcome drink, instrukce paní Olivové a vlastní uvolněné seznamování, při kterém jsem měl možnost poznat mnoho zajímavých žen. Na setkání jich dorazilo o několik více, než bylo garantováno, což všechny přítomné muže potěšilo.

S čím jsem ze speed dating večera odcházel? Upřímně, s dobrý pocitem příjemně stráveného večera. Pokud hledáte důvody, proč nejít, já vám je nemohu dát. Je to příležitost, jak potkat lidi, se kterými byste se asi jen tak běžně do řeči nedali. I pokud byste si se žádnou ženou náhodou nepadli oka, vždy je to možnost, jak si vylepšit komunikační schopnosti. A neříkejte, že to rozhodně nepotřebujete. Přeji vám hodně štěstí v seznamování a kdo ví, třeba právě na speed datingu poznáte novou partnerku, kamarádku, nebo prostě jen další ženu, která projde vaším životem, to už je na vás. A jak jsem dopadnul já? Po přečtení e-mailu s vyhodnocením s úsměvem na tváři…

28.08. 2015 Speed dating je příjemný večer, něco jako když jdete na večírek
Speed dating je příjemný večer, něco jako když jdete na večírek.

Příjemný večer, něco jako když jdete na večírek. Zúčastnila jsem se speed datingu s cizinci. Jeden z nich byl tedy Čech, zato holky byly skoro všechny z ČR. Strávila jsem příjemný večer se zajímavými lidmi. Většina mužů na speed datingu (řekněme 7 z 10) byla sympatická a inteligentní. Měli zajímavá povolání a rozhodně jsme si měli o čem povídat. Předpokládám, že cizinci v Čechách žijí zejména z pracovních důvodu, a tím pádem se vždy nějaké téma k rozhovoru najde. Většina z nich žije dlouhodobě v ČR - většinou v Praze, pro mne osobně to je skupina, ve které se cítím přirozeně, protože jsem sama v zahraničí žila. Přišly ale i holky, které třeba rády cestují, anebo se jim prostě cizinci líbí. Celý večer byl nakonec celkem vyčerpávající, neměla jsem síly zůstat ještě na drink, i když někteří zůstávali.

Nakonec jsem si vybrala 3 protějšky, kteří si taky vybrali mě (jak jsem se pak dozvěděla, taktika je zaškrtnout všechny, a něco z toho vyjde :p), ale to je samozřejmšě na zvážení každého). Jeden se neozval, druhý sice ano, ale byl z nějakého důvodu pořád zaneprázdněný. Se třetím jsem se několikrát sešla. Nakonec jsme se scházet přestali, nějak to nebylo ono, ale tak nějak to už bývá ;) . Mám ale pocit, že hledal stálý vztah a vypadal seriozně.

Celá zkušenost ze speed datingu byla docela fajn, žádná otrava nebo trapné momenty. Myslím, že kdybych protějšků zaškrtla více, mohli jsem s některými zůstat i přáteli. Organizace byla v pohodě, pravda je, že Oblaca bar je trochu dražší, takže se tam člověk úplně nerozšoupne, ale nevadí. Asi to ještě zkusím a ostatním mohu doporučit. Jana

28.07. 2015 Ani jsem moc necekala, ze by speed dating mohl fungovat

Pisu nekolik poznatku ze Speed dating akci, kterych jsem se zucastnila. Nejvice se mi asi libila akce 16.3. 2015 ve Famagusta caffe (Expats) - to jsem byla na Speed datingu poprve. Ani jsem moc necekala, ze by to moho fungovat, ale hned jsem se tam seznamila. Byl mily, hezky a iteligentni, probehlo nekolik schuzek a vztah se zacal vyvijet, dokonce me pozval i na spolecny vikend, akorat pak odjel do Londyna a Ani jsem moc necekala, ze by speed dating mohl fungovatchtel zustat jen kamarad. Takze v mem pripade se “happy end” nakonec nekonal. Vyrazila jsem tedy na setkani s Cechy 25.6.2015. Akce byla dobre zorganizovana, ale bohuzel jsem nedosahla shody. Myslim si ale, ze pri trose stesti by se na nektere z akci partner najit mohl. Budu to zkouset dal. Kdyz uz nic jineho, tak je to docela prijemne straveny, zabavny vecer. Pred tim jsem se zkousela seznamovat pres internet a nevychazelo to vubec. Na Speed datingu je vyhoda v tom, ze hned vidite muze v realu o on vidi vas. Kdyz dojde ke shode, nasledne rande uz neni uplne trapne, protoze oba o tom druhem aslespon uvazuji. ANDROMEDA

2.07. 2015 Speed dating v Praze je zábava a možnost přirozeně potkat nové lidi.
Speed dating v Praze je zábava a možnost přirozeně potkat nové lidi.

Speed dating v Praze je zábava a možnost přirozeně potkat nové lidi.

Od single kamarádek jsem slyšela, že je speed dating zábava. Protože jsem také single a přeji si to změnit, rozhodla jsem se rychloseznamku vyzkoušet. Od počáteční komunikace probíhalo vše velmi rychle, příjemně a profesionálně.

Bylo tomu tak i na místě, v příjemné nekuřácké restauraci (to jsem velmi uvítala). Pan organizátor byl příjemný, měl připravený welcome drink a desky s přezdívkami. Každá obsahovala dva archy, na jednom si kroužkují partneři, kteří Vás zaujali. Na druhý si můžete dělat poznámky, což doporučuji, protože je to fofr a po druhém muži si už téměř nepamatujete toho prvního. Do hodiny od skončení akce přišel výsledek o shodě, já měla, tak se těším na rande. :)

Průběh randění byl snadný. Na každého máte 4,5 minuty, je to dostatek času někoho poznat natolik, že si řeknete, zda se chcete sejít znovu a dozvědět se o něm víc. Čas hlídá organizátor, můžete se tedy plně soustředit na muže naproti vám. Do jednoho byli milí, komunikativní, opravdu se zajímali, ptali, zároveň však nechávali prostor na moje otázky. Většinou jsme se i zasmáli.

Byť jsem z tohoto způsobu seznamování měla zpočátku obavy, je to mnohem lepší než internetové seznamky. Reálný muž sedí v reálném čase naproti vám, vidíte ho, povídáte si a cítíte, zda chemie funguje či ne. Rande Motýl mohu doporučit, jsou profesionální, milí, zkrátka umí.

25.05. 2015 Je mi 23 let a o rychlorande jsem slyšel převážně z amerických filmů.

Je mi 23 let a o rychlorande jsem slyšel převážně z amerických filmů. Jelikož jsem přes půl roku sám a seznamování "přirozeným způsobem" mi nikdy moc nešlo a internetové seznamky nejsou zrovna spolehlivé, rozhodl jsem se poohlédnout po agentuře, která rychlorande pořádá. Velmi mne zaujala nabídka agentury Rande Motýl. Za příznivou cenu jsem zde nalezl i akci pro mou věkovou kategorii. Troufám si říct, že snad jako v jediné agentuře. Neváhal jsem a zapsal se na nejbližší termín. Je mi 23 let a o rychlorande jsem slyšel převážně z amerických filmů Akce se konala na Žižkovském vysílači, kam jsem se už dlouho chtěl podívat. Takže jsem spojil příjemné s užitečným. Čekal jsem, že se akce bude konat za normálního provozu restaurace, takže jsem byl lehce nervózní, že celá akce bude mít řadu diváků. Když jsem ale vyjel do patra s restaurací, kde již čekala hosteska ujistil jsem se, že akce je takzvaně "za zavřenými dveřmi". Trochu jsem si oddychl a vešel do sálu, kde se seznamovací akce konala. Zde mne paní Olivová dala potřebné informace a já si všiml, že už zde sedí pár pohledných slečen, ale zatím více kluků převážně se skleničkou vína zdarma. Hlavou mi probíhalo, jak moc to pro mě bude asi trapné a o čem si vlastně s přítomnými slečnami mám celé 4 minuty povídat. Očekával jsem i pár sabotérů, ale naštěstí se zde žádný nevyskytl. Když ale akce začala a já navštívil první stoleček uvědomil jsem si, jak jsou 4 minuty hrozně málo času. Rozhovor neskutečně rychle uteče a přesto se dobře pobavíte. Celé to působilo velmi přirozeně, nebylo to takové to klasické "Ahoj, jak se máš" z internetových seznamek. Večer jsem si velmi užil a zakroužkoval 4 slečny. Shodu jsem měl s jednou, která se mi bohužel již neozvala. Ale ani to mě neodradilo a rád bych se zas v nejbližší době akce zúčastnil. Je vidět, že paní Olivová má akce velmi dobře připravené.

Jirka

13.03. 2015 Úspěch je když se úplně obyčejné věci dělají neobyčejně dobře.
Úspěch je když se úplně obyčejné věci dělají neobyčejně dobře.

Je mi čtyřicet let, vlastne před cca půl rokem bylo. Asi 6 let jsem byl sám. Samozřejmě jsem aktivně hledal, ale hledání se stalo jakousi zábavou, která dlouho nesměřovala k nalezení partnera. Vystřídal jsem mnoho agentur, setkal se na těchto rychloseznamkách s mnoha ženami (a to opravdu velmi mnoho ženami cca 100). Jak jsem se tak účastnil dalších a dalších seznamovacích akcí a odcházel bez vážného vztahu, mé nároky na partnerku stoupali. Jednoho dne jsem se ovšem zamyslel nad reálnými možnostmi, požadavky a to co nabízím a zjistil jsem, že pokud vše není v rovnováze, nejspíše se "to převrhne". A tak je to i s hledáním. Prostě jednoho dne jsem si řekl, že je efektivní slevit - to ovšem neznamená jít pod cenu. I to co není na první pohled onou vytouženou ženou, může být ve skutečnosti skvělým partnerem pro život. 22.9 2014 jsem se zúčastnil Vaší seznamovací akce a vnitřně jsem si řekl, že už je to naposledy, že prostě nemám štěstí na ženy. Chtělo by se mi napsat, že se dějí zázraky, ale nakonec, a díky Vašemu seznamování, jsem našel skvělou ženu. Jsme spolu již pět měsíců a rozhodně jsem si nemyslel, že je možné se bláznivě zamilovat a prožívat to co jsem prožíval při prvním poblouznění. Proč to ale píšu. Myslím, že vytrvalost přináší opravdu úspěch a to bez ohledu jak jsme vnitřně zlomeni či přesvědčení, že již není naděje se vyplatí čekat a pokoušet se znovu a znovu. Svatbu zatím neplánujeme, ale jedeme spolu na líbánky na Maledivy. Ta žena má nejkrásnější oči na světě a miluji jí víc, než si možná sama dokáže uvědomovat. Dokonce spolu již plánujeme rodinu, tak doufám, že to vyjde. Myslel jsem si, že takto se seznámit nelze, ale jak je vidět na mém životním martiriu, lze. Přeji všem, aby opravdu vydrželi a byli schopni bezelstně nabídnout velký kus sebe. Protože jak kdosi řekl - úspěch je když se úplně obyčejné věci dělají neobyčejně dobře.

Jiří

24.02. 2015 Speed dating byl skoro jako večerní posezení se známými

Byl jsem na akci zvané speed dating poprvé, takže jsem netušil, co vlastně mohu čekat. Raději jsem přijel o něco dříve, člověk nikdy neví, jak bude fungovat doprava. Takže jsem postával na rohu, a vtom se mně dvě dámy zeptaly, jestli nevím, kde je Famagusta Café. Tak jsem se zasmál, povídám, že tam jdu také a již v družném hovoru jsme došli do kavárny. To byla výhoda, člověk se trošku uvolnil.

Speed dating byl skoro jako večerní posezení se známými Prvním dojmem bylo, že je člověk někde jinde, protože to v kavárně vypadalo, jako když se sejde v hospodě parta známých, a nikoliv neznámí lidé toužící se seznámit. Lidé se houfovali, povídali si, objednávali nápoje, prostě poklid. Paní organizátorka rozdala desky a instruovala napřed dámy a pak pány, co se bude dít. Organizace byla perfektní, vše klapalo. Byl jsem překvapen, jak organizátoři dosáhli toho, že přebývala jen jedna dáma. To muselo stát dost úsilí, že to tak klaplo.

Jediným rušivým elementem bylo to, že vždy, když skončilo těch vyhrazených 4,5 minuty pro rozhovor u jednoho stolečku s dámou, ozvalo se zatroubení z plastové trubky. Je jasné, že je to nutné, jinak bychom tam byli do rána. Ale zrovna, když člověk pracně našel nějaké společné téma a začalo se to trošku rozvíjet, tak zazněla ta trumpeta, pánové se rozloučili a přesunuli se k sousednímu stolečku.

Ale mile jsem byl překvapen takovou celkovou uvolněností, čekal jsem, že to bude takové poněkud kožené, jak se každý bude snažit udělat dojem, a přitom jsme se tam o pauze mile bavili. Byl to moc příjemně strávený večer a i když se žádná shoda nekonala, bylo to fajn a rozhodně rád přijdu zase. A třeba to tentokráte vyjde.

přezdívka BATMAN :)

12.02. 2015 Speed dating byl fajn večer a skvěle jsem se bavila
Speed dating bych asi nejvíc přirovnal k normálnímu večírku

Vaši speed datingovou akci mohu vřele doporučit, vybrala jsem si akci expats. Vzhledem k tomu, že je garantován minimální počet účastníků 8, tak jsem čekala, že se na akci objeví spíše nižší počet mužů. Informaci na stránkách, že se může sejít až 17 protějšků, jsem brala asi stejně vážně, jako když mi někdo na něco nabízí až 100% slevu :). O to víc jsem tedy byla překvapená, když dorazilo celkem 15 mužů (10 cizinců a 5 Čechů). Večer byl pořádán v Joe´s American Grill, představovala jsem si to původně tak, že vkročím do podniku a nebudu vědět, kudy se mám vydat, takže budu muset kontaktovat obsluhu s dotazem, kde se koná seznamovací večer. Toto však nebyla nutné, protože paní Olivová byla okamžitě k vidění a hned poskytla veškeré informace, které jsem potřebovala vědět, slečna za barem byla velmi milá, nebylo tam zakouřeno, osvětlení bylo mírně tlumené, atmosféra příjemná. Obvykle mívám spoustu nápadů, co by se dalo zlepšit, avšak k organizaci tohoto večera žádné výtky nemám, je vidět, že paní Olivová má s pořádáním speed dating akcí bohaté zkušenosti. Praktické je jistě i to, že se výsledek večera dozvíte již do hodiny po skončení akce. Jak už tu píší jiní lidé, je dobré speed dating nebrat tak, že si tam člověk hned musí najít svou životní lásku, ale rozhodně to byl fajn večer a skvěle jsem se bavila. Zakroužkovala jsem si nakonec dva protějšky, shoda mi vyšla s oběma.

7.01. 2015 Skutečně jsem nečekala, že potkám životního partnera

Už je to téměř 2 roky, co jsem byla na onom osudovém rande. Ráda bych se tedy podělila o pár postřehů a zkušeností. Celkem jsem na Rande Motýl byla třikrát a pravda-ani jednou s tím, že bych cíleně hledala partnera. Nejdříve jsem tam byla ze zvědavosti, podruhé z dlouhé chvíle (je to skutečně legrace!) a naposledy jsem byla na akci pro expaty, kde jsem se chtěla spřátelit s nějakými cizinci žijícími v Praze. Takže můj první Skutečně jsem nečekala, že potkám životního partnerapostřeh - pokud umíte alespoň trochu anglicky, běžte na rande pro expaty! Pro mne osobně mnohem lepší. Můj další postřeh - 4 minuty skutečně stačí k tomu, abyste zjistili, zda je Vám protějšek sympatický a chtěli byste se s ním znovu sejít. Ovšem lásku na první pohled ani zázrak nečekejte. To říkám ze zkušenosti mé i blízkého okolí. Dále - na poprvé to nemusí moc fungovat, záleží na tom, jací se zrovna sejdou účastníci, tak se nenechte odradit už od začátku. Spousta mých přátel, se kterými jsem se o tomto způsobu seznamování bavila, tak byli skutečně překvapení, že to funguje a argumentovali, že to je přece “seznamka pro loosery a ztroskotance”. No, není - budete udiveni jak pestré složení zajímavých lidí se může na jedné akci sejít! Ale přiznávám se, skutečně jsem nečekala, že potkám životního partnera se kterým momentálně plánujeme svatbu. Za to Rande Motýl moc děkuji. Takže všem co hledají a čekají na toho pravého/tu pravou: směle do toho a hodně štěstí!

28.11. 2014 Speed dating bych asi nejvíc přirovnal k normálnímu večírku (z Brna)
Speed dating bych asi nejvíc přirovnal k normálnímu večírku

Jak to občas zmíní i ostatní, taky jsem měl své předsudky o tzv. ‘speed datingu’. Ovšem život mě naučil, že k novým věcem je potřeba se stavět otevřeně a všechno minimálně zkusit alespoň jednou. Tak jsem tedy vyrazil to vyzkoušet.Speed dating bych asi nejvíc přirovnal k normálnímu večírku, kde člověk přijde, dá si drink a pak příjemně pokecá bez žádných tlaků, či stresu. Mně osobně tento přístup vyhovuje hned z několika důvodů. Za prvé rád potkávám nové lidi, a i když s některými není žádná chemie, tak setkání s nimi mě učí si uvědomovat víc sám o sobě, co to vlastně doopravdy hledám. Jelikož volného času moc nemám, je to další z výhod, které ve speed datingu vidím. V málokteré další činnosti dostanu možnost se seznámit s několika protějšky během několika málo minut. Zatím jsem nezaznamenal, že by se tam objevoval jen určitý typ lidí. Jak to na podobném večírku býva, potkáte tam lidi ze všech oblastí a sfér života a kvůli omezenému času na jedno setkání se mi zatím nestalo ani jednou, že by s někým řeč stála anebo abych se nudil. Celkově hodnotím speed dating jako velice pozitivní záležitost.

17.06. 2014 Speed dating je panoptikum v nejlepším možném slova smyslu

S určitým časovým odstupem na uspořádání myšlenek podávám zprávu o speed-datingu v režii Rande Motýl.

Sám jsem patrně typ, pro který je podobná akce ideální – hodně práce, časté přesuny, málo času. Ačkoli takových je nás zajisté víc, Speed dating je panoptikum v nejlepším možném slova 
      smyslu nepřipadá mi, že by povědomí o speed-datingu bylo obzvlášť rozšířené. Z vlastní zkušenosti mohu nyní říct, že je to škoda. S nedostatečným povědomím samozřejmě přicházejí otázky na straně účastníka – nebude to nějaké panoptikum? Neznemožním se? Proč bych platil za seznamování? Podobné obavy jsou liché. Speed-dating samozřejmě panoptikem je, ale v tom nejlepším možném slova smyslu – takový záběr lidí různých profesí, zájmů, osobností a co si budeme namlouvat, i zevnějšků, člověk jinde zkrátka nepotká. Ačkoli Rande Motýl velmi sympaticky myslí i na takovou variantu, nedovedu si příliš představit, že by si někdo nikoho nevybral na další setkání.

Akce přitom byla perfektně organizačně zvládnuta. Zvláště bych přitom vyzdvihl konání v separovaném salónu, které všem účastníkům jasně naznačuje: „Tohle je NÁŠ večer, bavme se po svém!“ A také že ano. Samotný průběh seznamování je skutečně v režii každého a mohu garantovat, že o takovém množství témat si člověk za jeden večer obvykle nepromluví. A v tom je právě síla Rande-Motýl – zapomenout, že jsem se přišel seznámit a jednoduše si užívat netradičního večera ve společnosti příjemných lidí. Zda pak přijde či nepřijde e-mail se shodou, to se vlastně jen třešničkou na dortu. Díky.

18.05. 2014 K speed datingu jsem přistupoval skepticky (z Brna)
K speed datingu jsem přistupoval skepticky

O speed datingu jsem se dozvěděl z internetu a jako ke všemu z tohoto zdroje i k tomuto přistupoval skepticky. Nejsem z těch, kteří by se prodávali se svůdnou reklamou kamkoli přijdou, to mi přijde laciné i neefektivní. Navíc když je člověk stále v práci, a když ne, je rád za stereotyp se stále stejnými lidmi, na stejných místech, pak šancí seznámit se už tolik není. Vkládal jsem naděje do seznamek, které by měly být k seznámení, ale po velkém úsilí z toho většinou bylo cosi ve virtuálním vzduchoprázdnu a když jsme se po dalším úsilí potkali, tak zklamání. Dám na osobní preference, takže když mi hned 2 kamarádky samy od sebe doporučily speed dating, už jsem neváhal- a nelituji.

Na večeru s Rande Motýl jsem byl 2x a vždy to byl příjemný večer. (Ten celkový dobrý pocit je důležitý, byl jsem totiž i u nejmenované konkurence a tam to nebylo.) Takže i když jsem zde partnerku nenašel (to je samozřejmě otázka náhody), hodlám v tom pokračovat dokud se to nestane. Musím pochválit organizaci, i když je to trochu adrenalin. Ten k tomu ale patří, až si říkám, jestli tu nevzniká nějaká závislost a nebude mi to chybět i poté co už budu partnerku mít :-)

12.05. 2014 Speed dating mě velmi příjemně překvapil

Speed dating mě velmi příjemně překvapil Speed dating mě velmi příjemně překvapil a od té doby, co jsem se ho poprvé zúčastnila, doporučuji ho všem svým přátelům. Zvláště mě zaujalo, jaký typ lidí na speed dating chodí - sebevědomé krásné ženy a zajímavý zábavní muži. Všichni se chovají naprosto spontánně a berou seznamování s nadhledem. Věřím, že by si to měl zkusit každý, kdo se třeba trochu ostýchá a potřebuje se vycvičit v komunikaci s opačným pohlavím. Ve výsledku o nic nejde - s každým si popovídáte 4 minuty a pokud si nesednete, tak už se nikdy nemusíte vidět. Je to skvělá příležitost, jak poznat různé typy protějšků a utřídit si tak, co od partnera vlastně očekávám, co mě přitahuje a co ne. Speed dating budu rozhodně zkoušet dál, moc mě baví a věřím, že mi může pomoci seznámit se s tím, koho hledám. ;)

12.03. 2014 Padla většina představ a předsudků o speed datingu

Mám čerstvě za sebou svůj první speed dating, neboli rychlé rande.

Padla většina představ a předsudků, kterými jsem byla předem vyzbrojena. Ženy nebyly od pohledu zoufalé, muži také působili více či méně příjemně a normálně, v tom pozitivním smyslu. Aspoň mírně příjemní byli všichni, tedy ani jednou se vyměřený čas nestal utrpením, ale nenásilně plynul. I když někdy bylo jasné, že souhra nebude, bylo zajímavé nakouknout do úplně jiného životního stylu nebo světonázoru. Dialog se navazoval přirozeně, trapné ticho nenastávalo.

Padla většina představ a předsudků o speed datingu

Myslím, že u speed datingu je důležitý hlavně lehký přístup a nadhled. Pocit, že "si jdu najít partnera" je začátek konce. Z mého pohledu je fajn, potkat člověka, který je naladěný na podobnou vlnu, bere speed dating také jako příležitost poznat nové lidi a to, že se navzájem "zakroužkujem" opravdu neznamená víc ani míň než to, že se chceme líp poznat a pokud po pár schůzkách vznikne spíš kamarádství, jiný nebo žádný vztah, není to ztráta času a tragédie už teprve ne. Což se vůbec nevylučuje s tím, že si člověk chce najít stálého partnera, jen je zkrátka škoda, když se to stane jediným smyslem akce. Pokud si jdete jednoduše užít večer se zajímavými lidmi, které byste jinak nepotkali, baví vás trošku studovat ostatní, poslouchat druhého i povídat o sobě, zasmát se spolu a pak se třeba ještě vidět, nebo ani ne... užijete si i legraci. Nejlepší je ta úvodní atmosféra, když dámy sedí zaparkované u stolků a pánové se houfují u baru a oba tábory se měří kradmými nenápadnými pohledy, než vypukne akce...

S díky za krásný večer
"Buffy"

21.01. 2014 Speed dating nevšední zážitek – příjemný a pozitivní

Nedivil bych se, kdyby se na rychlém rande spousta lidí seznámilo Jsem také podnikatel, takže si dost všímám toho, jak kdo své podnikání vede. U Vás mě mile překvapuje, že to máte docela pevně v ruce, což nebývá tak úplně běžné – často jsem slyšel od přátel, že Vaši konkurenti speed dating termíny často ruší, kvůli nezájmu, což samozřejmě pro přihlášené účastníky není nic příjemného. Tentokrát byla účast výborná, bylo nás tam hodně, což je skvělé, protože je jednak větší zábava a taky celkem pro zúčastněné větší pravděpodobnost, že se seznámí. Musím říct, že I když jsem člověk aktivní a mám kolem sebe spoustu lidí, jsem opravdu překvapený, jak fajn lidi se na rande sešli.

Občas člověk zaslechne názory, že podobné akce jsou spíš pro losery. Není to tak. Spíš bych si troufl říct, že je to naopak. Často jsem byl hodně překvapený s jak fajn lidmi jsem na speed datingu potkal. Těším se případně zase někdy na další rychlé rande, protože přinejmenším je to fajn strávený večer. Je to v každém případě nevšední zážitek – příjemný a pozitivní.

21.09. 2013 Na rychlém rande není úkolem najít partnerku na celý život (z Brna)
Rychlé rande - není úkolem najít partnerku na 
      celý život, ale vytipovat ty, které se jimi nestanou

Člověk potká v životě spoustu žen, ale není to neustálý zástup nových tváří. Navíc ne každá taková má zájem se seznámit. Tak jsem si řekl, proč nevyzkoušet něco jiného. Něco, kde přítomné ten zájem mají. A zárukou už je jen to, že na rychlé rande přijdou. Mnohé jsou sice nesmělé, ale dodávají si odvahu přítomnou kamarádkou nebo alkoholickým nápojem.

Podle předběžného poměru na webu byla jasná převaha mužů, což se potvrdilo, a tak muži vystřídali stolečky nejen se slečnami. Mohli se tedy rozmluvit, odpočinout si, prolistovat poznámky či jen tak pokukovat. Na slečny naopak čekal neustávající zástup sympaťáků, jejichž plat, podle časté profese, nebyl určitě nízký. :)

Organizační pokyny a dobré rady jsme se dozvěděli před zahájením rychlého rande, takže jediné, co vás pak mohlo zaskočit, byla rozbitá tužka na poznámky či klakson oznamující časový limit čtyř minut. Myslíte, že je to málo? Pokud narazíte na stručnou ženu, tak určitě ne. V ostatních případech není úkolem najít partnerku na celý život, ale vytipovat ty, které se jimi nestanou. Když se člověk soustředí a udělá si poznámky, tak je schopen si všechny dámy vybavit i druhý den. To už však dávno budete vědět, jestli někde přeskočila jiskřička naděje v podobě emailového kontaktu. To není konec, ale teprve začátek...

11.05. 2013 Nedivil bych se, kdyby se na rychlém rande spousta lidí seznámilo

Nedivil bych se, kdyby se na rychlém rande spousta lidí seznámilo Zúčastnil jsem se u Vás nedávno rychlého rande. Musím říct, že jsem byl hodně pozitivně překvapený. A to hned několika věcmi a od doby, co jsem vešel do restaurace, kde rande probíhalo, až do konce:-). Hodně sportuju, jsem stále někde ve společnosti, tancuju, takže potkávám dost nových lidí a seznamky nevyhledávám. Jako chlap jsem si ale řekl:-), že bych měl vyzkoušet všechno. Z vyprávění přátel, kteří navštívili rande u konkurence jsem slyšel, že často dorazí málo účastníků, je převaha kluků a to málo co dorazí si většinou moc nesednou. U Vás jsem opravdu koukal, že jsem přišel do místnosti plné holek, řada z nich jsem opravdu nechápal, co dělají na speed datingu :-). Kluci, s kterýma jsem v rychlosti stihl prohodit slovo byli také chlapci jako lusk (pokud můžu soudit:-)). Rozhovory byly zábavné, byl to hodně příjemný večer, nedivil bych se, kdyby se tam spousta lidí seznámilo. Organizace profesionální, zjevně hodně zkušeností majitelky napomohlo, že všechno probíhalo tak, jak má. Můžu rozhodně doporučit. Tom

20.07. 2013 Seznamka Rande Motýl - kvalita, za kterou se rád vrátím
Seznamka Rande Motýl - kvalita, za kterou se rád vrátím

Dříve než jsem se pustil do odpovědí slečnám, píši Vám. Chci Vám poděkovat za skvělý seznamovací večer a pochválit organizaci. I přesto že jste na to byla sama, proběhlo vše nad očekávání. Velmi příjemné byly komfortní pauzy mezi jednotlivými slečnami, nebylo nutné násilně utnout konverzaci a bylo dost času na zapsání poznámek. Také velká pauza přišla více než vhod. Všichni díky tomu byli klidnější a nikde ani náznak stresu či nervozity. A vrcholem všeho jsou výsledky do hodiny, z toho mám téměř vyražený dech. Loni jsem absolvoval podobnou akci u Vaší konkurence a právě zmíněné věci tam moc nefungovaly. Celý večer byl v obrovském spěchu a nebýt toho, že přišlo víc mužů, a díky tomu jsem si občas stihl ve "volném kole" v klidu zapsat poznámky, napít, odskočit, neměl bych z toho vůbec nic. Pár slečen bylo ke konci trochu podrážděných. A výsledky zpracovávali do druhého dne. Ať se Vám nadále daří organizovat podobné večery, i když si přeju za sebe abych je už nemusel využívat ;-) Kdyby ovšem přeci jen, jste pro mě kvalita, za kterou se rád vrátím :-)

11.05. 2013 Speed dating - praktická a funkční seznamka

Speed dating - praktická a funkční seznamka Děkuju za hodně praktickou a funkční seznamku. Je to trochu zvláštní způsob, ale poznat během těch pár minut, jestli se chcete ještě vidět se dá. Pro lidi, co už nemají tolik možností k seznámení tam člověk má šanci potkat někoho, kdo je taky bez stálého partnera. Připadá mi, že v normálním životě a mé věkové kategorii potkávám jenom zadané slečny a paní. Doporučuju z vlastní zkušenosti nikam moc nespěchat a než podlehnout nějaké zběsilé vášni se trochu poznat, aby člověk toho druhého zbytečně nezklamal, když se ukáže, že těch společných věcí je ve skutečnosti minimum. Najít vhodný protějšek je věc složitá, ale tohle je jeden z kanálů, které myslím na rozdíl od nějakých seznamek na internetu funguje mnohem efektivněji, resp. si nedokážu vůbec představit, že bych si s někým něco složitě a třeba i dlouze dopisoval, abych pak následně zažil nepříjemný šok na reálné schůzce z rozdílné "chemie", která se právě na té osobní schůzce na začátku dá docela dobře poznat. Jinak toho člověk fakt moc za 4 minuty nepozná.

17.03. 2013 Speed dating vám maximálně doporučuji.
speed dating stojí za to

Speed dating vám maximálně doporučuji. Byla jsem zatím dvakrát a vždy to pro mě byl pěkný společenský večer. Na poprvé jsem byla nervózní, neboť ten fakt, že se jdu po letech a takhle záměrně seznámit mi připadal opravdu nervově náročný. Nicméně hned po začátku akce jsem se báječně bavila. Nic velkého z toho nakonec nebylo, ale to jsem ani nečekala, spíše jsem se byla rozkoukat na novém poli. Celkem jsem měla 4 pěkné schůzky, hezké večery s programem a popovídáním a bylo to moc bezva. Člověk je hned klidnější, že jsou další lidé, s kterými může být eventuálně fajn. Zvolila jsem raději expats, neboť to na me působilo uvolněněji a také, že nejde jen o to, poznat životní lásku, i když se to může stát, ale proto, že člověk se seznámí s mnoha zajímavými lidmi, jak opačného pohlaví, tak si eventuálně najde novou kamarádku či kamaráda. Jana dělá speed dating velmi profesionálně a mám z toho hezký pocit. Třeba zase někdy brzy vyrazím:-).

10.03. 2013 Nikdy nevíte, možná potkáte svého budoucího manžela!

Rychlé rande může skončit i svatbou! Přihlásila jsem se na speed dating s Rande Motýl poprvé v dubnu roku 2010, naprosto vystresovaná, ale přinutila jsem se jít, jelikož to pro mne bylo poprvé. Dosáhla jsem několika shod, které nakonec k ničemu nevedly, ale navrátilo mi to sebevědomí. V červnu roku 2010 jsem se přihlásila podruhé a nyní již zcela uvolněná a vybavená otázkami, na které jsem se chtěla zeptat a prostě jen připravená dobře se bavit a užít si to. Vyšla mi shoda s mužem, který měl přezdívku ICEMAN. Připadal mi zajímavý a myslela jsem si, že bychom se mohli stát dobrými přáteli – důvod proč jsem si ho vlastně vybrala!

Setkali jsme se znovu po týdnu na rande – na rande které se proměnilo v osudové!!! Strávili jsme spolu úžasné léto znovuobjevováním Prahy, o 6 měsíců později jsme se společně stěhovali do Singapuru za prací a minulý rok se vzali.

Ráda bych vás povzbudila, abyste se také přihlásili a zkusili svoje štěstí. A tenhle vzkaz přichází od někoho, kdo byl single 12 let a téměř už to vzdal!

Přeloženo z originálu Rande Motýl

15.08. 2012 Už jen pro tu hodinku zajímavého klábosení stojí speed dating za to
speed dating stojí za to

Zúčastnila jsem se expat seznamky, a myslím, že co jsem se tak bavila s ostaními účastníky speed datingu, tak hlavní očekávání asi nebylo najít si partnera na celý život, ale třeba seznámit se s novými lidmi... a člověk nikdy neví. Už jen pro tu hodinku zajímavého klábosení s úplně cizími lidmi to stojí za to. :o)

Našeho speed dating večera se zúčastnilo pro mě překvapivé množství párů, a to 11. Musím říct, že byť ne každého, kdo si ke mně přisedl bych si vybrala za přítele, bylo velice příjemné si se všemi popovídat a 4 minuty uběhly jako voda a bylo skoro nemilé nechat dotyčného jít o stoleček dál. Nakonec jsem si vybrala několik mužů, se kterými bych se třeba zase ráda viděla. Nevím, kolik jich zakroužkovalo mě, ale s jedním jsme se shodli a znovu se viděli. Moc prima jsme si popovídali a našli mnoho společného. Protože je to ještě poměrně čerstvé, konec příběhu zatím neznáme. A kdo ví?

2.06. 2012 Porovnání mezi expats speed dating a speed dating pro česky mluvící

Minulý týden jsem byla na speed datingu pro česky mluvící a zdálo se mi úžasné, potkat tolik nezadaných mužů na jednom místě a ještě k tomu opravdu slušně vypadajících a fajn. Tak jsem ihned vyzkoušela i speed dating pro anglicky mluvící. Mně osobně se více líbilo to druhé, protože mi cizinci přijdou mnohem milejší a když nevíte o čem se bavit, tak můžete konverzaci stočit ke klasickému – a proč jsi zrovna v Čechách? Rozhodně jsem nečekala, že na Expats dorazí tolik protějšků :) opravdu jsem byla překvapena kolik nás tam bylo. Při prvním pohledu na všechny ty muže, jsem si řekla, že dnes si asi nevyberu, ale alespoň si procvičím AJ :) To jsem ale netušila, že začnu také z toho mluvení anglicky být dosti nervózní. Naštěstí jsem se na začátku seznámila s cizinkou a chvíli jsme si povídaly, tak jsem se maličko rozmluvila.

Speed dating pro anglicky i česky mluvící První dva rozhovory byly dost rozpačité, z mé strany – kvůli jazyku, ale pak to šlo mnohem lépe. Také jsem zjistila, že expats jsou mnohem ukecanější než čeští muži :) takže bylo pořád o čem mluvit, až mi přišlo že 4 minuty opravdu nestačí. Je opravdu důležité si po každém rozhovoru udělat několik základních poznámek (povolání, původ, jak na vás působil), protože druhý den si na nic nevzpomenete. U jednoho muže, kterého jsem si dokonce vybrala, jsem si to zapomněla poznamenat a doteď jsem si na to nevzpomněla, protože jsem slyšela tolik různých povolání, že se mi to motá. :)

Určitě potkáte 1-2 muže, kteří vám budou připadat divní, to je snad zákon :) ale ty 4 minuty opravdu i tak utečou, naštěstí.

Nakonec jsem si vybrala 4 muže a oni mě, a dokonce mi všichni druhý den napsali email, to ti čeští ne, ti si dávali asi čas na rozmyšlenou. No takže mi začíná týden randění. Tak držte palce :)

4.04. 2012 Oslava ročního výročí seznámení v Brestu
Na rychloseznamce se můžete seznámit i když nejste z Prahy

Jen jednou jsem použil Vaše seznamovací služby a hned jsem našel partnerku se kterou žiji už přes rok. Často vzpomínáme na naše seznámení, 13.3.2011, rok po prvním setkání, jsme letos byli zapít tu šťastnou chvíli ve "Vaší seznamovací vinárně ve Štěpánské". Začala pro nás oba nová životní etapa a jsme Vám velmi vděčni, že jsme se potkali díky Vaší rychlé seznamce. Moje přítelkyně je z "nejmenovaného města" a náhodou jsem zjistil, že i moji předci jsou z "nejmenovaného města" a tak jsem se nyní pustil do hledání svých kořenů, což mě velmi zajímá a těší, mám to jako jakýsi bonus.

Umožňujete setkání lidí, kteří by se sotva někdy sešli, jak z důvodů vzdálenosti svých bydlišť, tak z důvodů rozdílného věku či profesí a někdy to prostě výjde. Všichni musíme vydělávat na chléb ve zdejší, ale Vaše činnost přináší nejen hmotné statky, ale i něco víc, co se penězi těžko dá vyjádřit. Přeji Vám mnoho štěstí ve Vašem bohulibém podnikání

22.01. 2012 Na speed date jsem našel partnerku, se kterou si rozumím.

Abych si udělal co nejlepší obrázek o speed datingu, vyzkoušel jsem hned tři agentury. Zkušenost s tou Vaší byla nejlepší, protože ač mi prostředí úplně nesedlo, přítomné dívky si opravdu chtěly najít partnera a našel jsem u Vás partnerku, se kterou si rozumím.

17.11. 2011 Seznámení na Rande Motýl a už jsou z toho dvojčátka

Diky rande motyl jsem se potkala se svym snoubencem, svatbu jsme zatim nestihli, ale mame ji v planu :) jako dalsi bod planu jsme meli detatko, tak se nam to povedlo obracene :) mame krasna dvojcatka, holcicky, takze ted uz jsme rodina. :)

12.11. 2011 Úspěch až na druhé speed datingové akci

Speed dating nemusí vyjít hned na poprvé Paradoxem je, že jsme se s přítelem poprvé potkali na Vašem speed datingu 30.1. v Brestu. On mě nezaškrtl, já jeho ano. V únoru jsme se znovu potkali na speed datingu jiné společnosti, já jsem náš stolečkový rozhovor začala "My se přece známe ... z Bresta ... na konci ledna, jen Ty jsi mě nezaškrtl :-)" a napodruhé mě už Pavel zaškrtl a od té doby jsme spolu začali randit a od dubna je to vztah, takže my dva speed datingové akce všem doporučujeme i když to lidem třeba nakonec nevyjde jako nám dvěma, tak je fajn setkat se s jinými singl lidmi, kteří prožívají podobné pocity a mají zájem seznámit se. Já jsem byla na celkem 3 speed datingových akcích a kromě přítele jsem ještě "objevila" dvě nové kamarádky a jednoho kamaráda. Mějte se fajn, paní Olivová, ať máte úspěch !!!

10.9. 2011 Porovnání Speed datingu u různých agentur
Speed dating u nás je hodnocen jako jeden z nejlepších

Mam zkusenost z nekolika speed-datingovych veceru poradanych nekolika ruznymi agenturami takze mohu porovnat... Vite, ona kazda agentura dela neco dobre a neco mene dobre. Nektera nezvladne vyber vhodnych prostor (pruchozi prostory kterymi prochazeji bezni hoste kavarny z jednoho salu do druheho...), nektera ma za beznou uroven sluzeb predrazene ceny, nektera si klidne usporada vecer prestoze se na nej dostavi treba jen nekolik malo lidi, atd...

Rande Motyl, a byl jsem na nekolika jejich vecerech, je vyjimka v tom, ze dela proste dobre vsechno a nema ani jedinou slabinu. Pochvalit lze u nich vlastne vsechno a vytknout jim nelze vubec nic... Pokud nemate se speed-datingem zadnou zkusenost a vybirate agenturu u ktere to chcete poprve zkusit, jdete proste sem a neudelate chybu.

Dalsi veci kterou bych vyzdvihl je, ze ze, pokud spravne pocitam, 18-ti v Cesku existujicich speed-datingovych agentur je Rande Motyl jedine ktere porada seznamovaci vecery v anglictine. Zucastnil jsem se a vrele doporucuji...

25.8. 2011 Rychloseznamka jen ze zvědavosti a přeci to vyšlo

Rychloseznamka jen ze zvědavosti Musím se přiznat, že jsem šel na Vaší seznamku díky zcela výjimečnému smutnému rozpoložení a ze zvědavosti. Ani jsem pak neměl při příchodu v úmyslu si nějakou partnerku na seznamu zaškrtávat. Ta, se kterou se teď scházíme mne však zaujala na první pohled, ješte než jsem se dostal k jejímu stolečku. Tak jsem změnil původně zamýšlený plán. Jen jsem počkal, jak bude vypadat rozhovor s ní a ten mne jen ubezpečil, že mi je sympatická nejen na první pohled. Takticky jsem zvolil strategii, abych se k ní dostal co nejpozději, až budu trošku rozpovídaný Druhou dívku jsem si vybral díky jejím vtipným a pohotovým reakcím. Ta si mne však nezaškrtla, což mě na konec vlastně vůbec nemrzí. S dívkou z Vaší rychloseznamky ze 13. 6. se dál scházíme. Asi jsme byli statistická výjimka (v průměru si více protějšků vyberou muži, přibližně 1.5 tolik než ženy, pozn. RM) - já si zatrhl dvě dívky a shodu jsem měl s jednou (kolik dívek si zatrhlo mě nevím. Moje partnerka si zatrhla čtyři protějšky a říkala že se jí ozvali všichni. Na rande ale byla a chodí jen se mnou :-)) Děkuji Vám za tak za příjemné chvíle, které prožívám s dívkou, kterou jsem poznal díky Vám. Richard

24.7. 2011 Jak probíhá seznamování metodou speed dating očima účastníka
Jak probíhá seznamování metodou speed dating

Zůčastnil jsem se jednoho nedělního seznamovacího večera pro věkovou kategorii 23-33 ženy / 27-37 muži. Když jde člověk na takovouhle akci poprvé, a i když už si o speed-datingu mnohé přečetl, tak má určitě stejné obavy, jestli to nebude trapné, co si vlastně bude s těma protějškama povídat a jestli tam nebudou nějací zoufalí upuštění lidé. Ani já jsem nebyl vyjímkou. Každopádně obavy se velmi rychle rozplynuly. Po příchodu do restaurace Bresto, mě číšník stojící u baru odvedl do suterénní části, která byla rezervována pro seznamovací večer a před vchodem do této části už mě vítá paní Olivová a nabízí nápoj v ceně (alko/nealko). Podle instrukcí zasedám k volným místům napravo, ženy zase sedí pospolu v levé části. Místa se pomalu zaplňují a nervozita lehce stoupá. Zde mám možnost prohodit pár slov s některými kluky, na což se pak utvrzuji, že jsou to opravdu normální chlápci, kteří se taky z nedostatku příležitostí prostě přišli zkusit seznámit. Čeká se na poslední opozdilců a pak následuje krátká instruktáž o pravidlech proložená vtipnými poznámkami a postřehy od paní Olivové. Zazní pískací gumová hračka místo gongu a začíná první kolo. Máme 4 minuty na rozhovor, což sice není monoho, ale dle mého názoru to k základnímu dojmu o protějšku stačí. Po prvním kole opadá poslední nervozita a postupně všichni zjišťují, že se dobře baví. Zjišťuji taky, že nadpoloviční většina holek je pohledných a bude pomalu problém správně vybrat. Jaro je v plném proudu a holky jsou hezky letně oblečený a velice rozverný. Po dalších rozhovorech se počet možných kandidátek zúžuje a nutno říci spravedlivě, že ženy to mají úplně stejně. :) Po posledním kole přichází nejdůležitější část večera a to přepsání svých verdiktů (ANO - chci se ještě setkat, NE - nikdy) do připraveného čistopisu. Paní Olivová vyhodnocuje velice rychle a než stačím dojít domů, už mám na mailu výsledky. Měl jsem jednu shodu. A i když se ze schůzky nevyvinula žádná láska nebo vztah, nezanevřu a určitě se ještě znovu zůčastním. Dobře jsem se bavil. Je to trochu o náhodě. Seznamování metodou speed-dating má veliký ještě asi u nás plně nevyužitý potenciál, oproti profilové seznamce někde na webu až několikanásobný. Je to prostě rychlé rande. :)

9.6. 2011 Speed dating - seznámení pro hektickou dobu

O speed datingu jsem se dozvěděla od kamarádky, která mi tuto akci doporučila. Šla jsem to zkusit spíše ze zvědavosti a musím říct, že jsem byla příjemně překvapená, kolik zajímavých lidí se dá na speed datingu potkat. Je to určitě o náhodě, s jakými lidmi se zrovna ten večer potkáte, ale určitě doporučuju, v dnešní hektické době ideální tip na seznámení. Já to určitě půjdu zkusit znovu, byl to příjemně strávený večer.

20.5. 2011 Drtí desátý měsíc poté co se seznámili na speed datingu

Mě si prosím škrtněte z Vaší databáze... díky Vaší speed dating akci jsem se dal dohromady se svojí stávající partnerkou a už drtíme 10tý měsíc, takže všude doporučujeme... :)

07.5. 2011 Jeden speed dating a láska jako trám

Jeden speed dating a láska jako trám Vážená a milá paní Olivová,
Vašich speed dating schůzek už se nezúčastním, protože jsem si hned na prvním sezení v Brestu našel partnerku. Je z toho láska jako trám, trávíme spolu od března všechny víkendy a chystáme se na dovolenou do hor. Ještě jednou Vám děkuji, přeji mnoho úspěchů v podnikání a štěstí a odvahu Vašim klientům.
Petr a Danuška

23.3. 2011 Příjemná atmosféra na rychlém rande
Příjemná atmosféra na rychlém rande

Nejsem příliš družný typ, ale zde na rychlém rande byla atmosféra velmi přátelská, všichni muži a ženy byli velmi sympatičtí a chovali se nenuceně. Samozřejmě s někým byste si povídali do rána, s někým rozhovor není tak košatý, ale 4 minuty jsou tak krátká doba, že k nějakým trapným odmlkám snad ani nedochází. Byl jsem zde poprve a hned jsme se našli, neváhejte.

17.3. 2011 Zkušenosti ze speed datingu pro "starší a pokročilé"

Zúčastnila jsem se speed datingu pro "starší a pokročilé" a musím přiznat, že jsem byla příjemně překvapená. Prostředí vinárny je krásné a útulné, všichni muži byli milí, dobře se s nimi konverzovalo a až na jednu vyjímku bylo vidět, že mají opravdovou snahu najít vhodný protějšek. I když jsem nakonec neměla žádnou shodu v preferencích, nelituji že jsem to zkusila. Nádherně jsem se celý večer bavila.

16.6. 2010 Bez očekávání a po čtvrtém rychlém rande to vyšlo

Po čtvrtém rychlém rande to vyšlo Chtěla bych moc poděkovat Janě Olivové za Rande Motýl. Účastnila jsem se rychlého rande celkem čtyřikrát a pokaždé jsem se zde dobře bavila. Poprvé jsme přišly s kamarádkou obě dost nervózní, protože jsme moc nevěděly, co od toho čekat, o čem se s přítomnými muži bavit atd., ale obě jsme byly velmi mile překvapené. Většina účastníků speed dating akce, pánů i dam, byla atraktivních a příjemných, průběh celého večera uvolněný a potkaly jsme zde několik zajímavých mužů. Akce byla natolik zábavná, že jsme se rozhodly si ji co nejdříve zopakovat… Vždy jsme měly nějaké shody, někdy to skončilo jen u výměny několika mailů, ale s některými jsem si vyšla ven, byla i romantická večeře a pár se jich stalo mými přáteli. Ani jsem nečekala, že bych si na akci našla vztah, ale natolik se mi líbila, že jsem na ní šla tolikrát. A nakonec, po čtvrté jsem potkala někoho tak úžasného, kvůli kterému jsem na Rande Motýl chodit přestala. Už jsme spolu skoro půl roku a je to čím dál tím lepší. Děkuji a držím palce ostatním účastníkům!

15.5. 2010 Nevzdávejte to, každá speed dating akce se povede jinak
Každá speed dating akce je jiná

Na speed dating jsem šel tak trochu z trucu. Nedávno jsem se rozešel s přítelkyní a tak nějak jsem jí i sobě chtěl dokázat, že jsem nad věcí. První zkušenost byla trochu trpká, musím říci, že jsem i začal litovat toho rozchodu. Líbila se mi jen jedna žena, ostatní mě buď nezaujaly nebo mi přišly starší než co bych chtěl. Jako naschvál ta, která se mi líbila si mě nevybrala, takže žádný úspěch. Zvažoval jsem jestli má tohle vůbec cenu, ale jsem teď rád, že jsem to zkusil znovu. Druhý pokus byl už o 100% lepší. Líbila se mi většina přítomných žen, takže výsledně jsem si zaškrtl 6, u kterých mi přišlo, že sympatie jsou vzájemné. Z 6 jsem měl 5 shod, což si myslím je dost dobré. Samozřejmě, že po následujícich setkaních se okruh zúžil, ale jedna zůstala. Jsme spolu už 3 měsíce, výborně si rozumíme a doufám, že to tak zůstane. Diky Rande Motýl.

22.4. 2010 Skvělá organizace na seznamovací akci

Skvělá organizace na seznamovací akci Děkuji Vám velice za skvělou organizaci seznamovací akce na velmi příjemném místě. Velice dobře jsem se bavila a jen doufám, že stále více a více i starších mužů se bude otevírat této metodě seznamování. Je opravdu velmi těžké se v dnešní době seznámit, když už spadáte do věkové kategorie 37 - 49. Byla jsem jen trochu překvapená z chování některých učastnic, které to vzdaly ješte před započetím akce. Myslím, že člověk musí přijít na takouvouto akci s realistickým očekáváním, bez předsudků a nedělat ukvapené závěry, jedině tak má naději na úspěch. Chápu, že to nemusí vyjít na poprvé, ani třeba na podruhé, či na potřetí, ale je to stále lepší než se jen odevzdat osudu. Doufám, že se nenecháte odradit postojem, či chováním některých lidí a budete dál pořádat tyto akce, a to nejenom pro mladé.

4.3.2010 Příjemná a přátelská atmosféra na rychlo-seznamovací akci

Chtěla bych títmo poděkovat za výborně zorganizovanou rychlo-seznamovací akci a vytvoření příjemné a přátelské atmosféry. Prostředí určitě sehrálo důležitou roli stejně tak jako přihlášení účastníci, večer jsem si moc užila a určitě doporučím známým. Především se mi líbila uvolněná nálada všech zůčastněných, přestože jsme se všichni setkali poprvé.