Nejčastější chyby při seznamování a randění

29.06. 2017 - Speed dating tip

Nejste úspěšní přiseznamování? Stále se Vám nedaří najít vážný, dlouhodobý vztah? Přesvědčte se, že za tím nestojí tyto chyby! Někdy stačí změnit jen málo, abyste zlepšili své šance.

  • Hledání ideálu, upínání se na věk nebo vzhled - Měli byste se soustředit na to, jak si s druhým rozumíte a jestli máte společné názory, ne na to jaký věk má kdo napsaný v občance nebo jak vypadá. Na speed datingu často lidé chybují ve výběru věkových kategorií. Upnou se buď na horní nebo dolní věkovou hranici a řeknou si: 'já nechci tak mladý' nebo 'já nechci tak starý'. A přitom je to jen rozmezí a určitě tam nebude 10 protějšků zrovna v tom kterém věku. Navíc stěží budete někomu přesně hádat jeho nebo její věk. Věk je prostě jenom číslo a vzhled se také časem změní.
  • Nekvalitní, stará nebo nevhodná fotka – Fotka je první, co člověk na internetové seznamce uvidí. Měli byste jí tedy věnovat patřičnou pozornost. Na Vaší profilovce by Vám měl být dobře vidět obličej i oči a měli byste se na ní usmívat. Budete tak působit sympatičtěji. Rozhodně si tam nedávejte žádnou nepovedenou momentku nebo fotku, na které vypadáte úplně jinak než ve skutečnosti. Selfíčka jsou sice v módě, ale rozhodně se vyhněte selfíčkám typu před zrcadlem, ve výtahu nebo selfíčko snímající Váš výstřih. Takové fotky působí směšně a lacině.
  • Nevyplněný profil – Pokud se opravdu chcete seznámit, je třeba si o sobě něco napsat vlastními slovy. Jak jinak chcete toho druhého zaujmout a vyčlenit se z té nezáživné šedi? Nikdo nemá čas na to, aby si začal s každým dopisovat, jen kvůli zjištění základních informací. Profil už by Vám měl napovědět, jestli jste alespoň trochu naladěni na stejnou vlnu.
  • Nezajímavý začátek konverzace – Možná to někdo považuje za zdvořilé, ale začátky konverzace smajlíkem nebo 'ahoj' nebo 'jak se máš', mají jasnou a předvídatelnou odpověď. Nikam Vás v konverzaci neposunou a o druhém se tím nic zajímavého nedozvíte. Bude to spíše vypadat, že nemáte co říci a nejste příliš duchaplní. Na našem webu máme seznam otázek na speed dating, které Vám mohou pomoci konverzaci rozproudit.
  • Přílišná negativita – I když Vás to randění na internetu možná moc nebaví, na nikoho kloudného jste ještě nenarazili, máte spoustu stresu v práci a nic Vám zrovna nevychází, tak je třeba se při prvních kontaktech na internetu nebo na speed datingu vyvarovat přílišné negativity. Stěžování si na všechno možné nebo pomlouvání ex partnerů Vám moc bodů nepřidá. Nemělo by být tajemstvím, že pozitivní lidé jsou více oblíbení a Vy přece chcete zaumout, ne hned potenciálního nápadníka odradit.
  • Špatná komunikace - Při rychlém rande máte na společnou konverzaci jen 4 minuty a je hlavně důležité aby to byla konverzace a ne monolog. Budete-li mluvit příliš a hlavně o sobě, bude to považováno za nervozitu nebo sebestřednost. Příliš málo zase za nezájem o toho druhého. Komunikace je pro zaujmutí toho druhého naprosto klíčová. Je tedy dobré se vyvarovat nudných otázek typu 'co děláš za práci' nebo 'jaké máš koníčky' nebo těch, které generují ano/ne odpovědi. Přečtěte si více o tom jak správně vést konverzaci během rychlého rande i jinde.
  • Pasivnost, chybějící iniciativa – Role mužů a žen se sice v posledních desetiletích dosti změnily, ale stále se očekává, že muž bude trochu vůdčí a iniciativní. Když už si domlouváte schůzku, ať po seznámení na internetu nebo na rychloseznamce, ukažte iniciativu. Mějte v rukávu, alespoň 2 - 3 konkrétní návrhy, co byste mohli na rande dělat. Asi nebudete působit příliš atraktivně, když to z Vás žena bude muset všechno páčit a Vy budete odpovídat stylem: 'já nevím', 'mě je to jedno', 'vyber něco ty'.
  • Podceněná příprava na první rande - Tak jako nepůjdete na tůru v obleku nebo na ples v kraťasech a teniskách, tak i na první rande (tedy i na to rychlé rande) byste se měli vhodně obléknout. Je to také zvláštní příležitost, takže by mělo být samozřejmostí mít upravený zevnějšek. Ženy toto většinou dobře chápou, ale i ony mohou dělat chyby. Patří k nim třeba příliš mnoho make-upu nebo příliš vyzývavé šaty. Pamatujte si, na prvním dojmu záleží a to, že se oblečete o něco lépe než v běžný den, neznamená ještě, že něco předstíráte.
  • Tlačení na pilu – Tady většinou chybují obě strany. Muži tlačí již po prvním nebo druhém rande na sex, ženy zase začínají plánovat příliš brzy společnou budoucnost, dovolenou nebo mluví brzy o dětech. Obě strany to mohou přehánět s smskami, emotikonami, a příliš brzkým vyznáním lásky. Na začátku randění se ještě příliš neznáte a je třeba brát počáteční vztah trochu s nadhledem a nejdříve se oťukat. Jinak se Vám může velice rychle stát, že toho druhého odradíte a vylekáte.
  • Vzdávání to po prvních neúspěších – Hledání toho pravého nebo té pravé může být únavné, zdlouhavé a i dosti depresivní. Kdyby to bylo jednoduché a všichni se nám líbili a my jim, tak by byli nejspíše všichni dávno zadaní. Je třeba mít realistické očekávání. Když zrovna nemáte na speed datingu shodu nebo se Vám nikdo nelíbíl, neznamená to, že to tak bude pokaždé. Sice svou lásku můžete najít hned na prvním rychlorande, ale je to vždy náhoda. Stejné je to na internetových seznamkách. Prostě to chce vytrvat, protože sezením doma se nikdy neseznámíte.